* * *

Festival

* * *

FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL 2017

„Stroje povstaly z popela nukleární války.
Jejich boj proti lidské rase trval desítky let,
ale rozhodující bitva se nebude konat v budoucnosti.
Bude se konat tady, v naší současnosti.“

 

FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL 2016

V březnu 2016 proběhl v Praze a poté v Brně již třetí ročník festivalu science fiction filmů Future Gate. Představili jsme 6 celovečerních filmů mezi nimi legendy žánru BLADE RUNNER a VETŘELEC 3 v rozšířených verzích. V premiéře jsme uvedli australské drama TERMINUS, zběsilou jízdu v rytmu osmdesátek TURBO KID a japonský blockbuster VESMÍRNÝ PIRÁT KAPITÁN HARLOCK, filmový výběr doplnila bláznivá skandinávská komedie LOVEMILLA. Mezi 5 vybranými krátkými filmy byla i první část dlouho připravovaného českého loutkového sci-fi muzikálu LAJKA.

Na besedy a přednášky jsme pozvali celkem 8 hostů. Mezi nimi ten nejdůležitější, britský filmový střihač Terry Rawlings (Vetřelec, Blade Runner). Terry festival v Praze slavnostně otevřel a uvedl 2 své filmy: VETŘELEC 3 a BLADE RUNNER. Řekl nám něco ze zákulisí vzniku filmů a poodkryl jejich tajemství, diváci se měli možnost Terryho zeptat na cokoliv a neodmítl ani společnou fotografii. Vedle Terryho na festival přijal pozvání i český autor sci-fi a fantasy Jiří Walker Procházka, který nás více zasvětil do problematiky superhrdinů. František Fuka, Marek Dobeš, Kamil Fila a Radomír D. Kokeš rozebrali přínos a vliv zatím nepřekonané filmové legendy BLADE RUNNER. Vlastimil Šprta, člen skupiny Rebel Legion, nám představil Lucasovo impérium Hvězdných válek a Jakub Krásný nás pozval na připravovaný druhý ročník postapokalyptického festivalu Junktown. Festival byl také zajímavý po vizuální stránce. Na stavbě dekorací a výzdoby se podíleli tři různí umělci, kteří pro vás připravili jedinečnou podívanou: AlienJedna, Art of Nova a Psy.cho´s Nest.

Na celkem 15 filmových projekcí a 4 přednášky přišlo bezmála 1 900 diváků. Velmi děkujeme všem, kteří jste svou přítomností pomohli vytvořit krásnou atmosféru a doufáme, že jste si festival užili jako my. Za důvěru také děkujeme také všem našim partnerům a spoluorganizátorům, jejich loga naleznete na samostatné stránce zde.  Zvlášť děkujeme Praze 7 a Městu Brno za finanční podporu, které si velmi vážíme.

Příští ročník festivalu se uskuteční až za rok, ale do té doby pro vás připravujeme několik menších akcích. Pokud se chcete o nich dozvědět včas, zapište se do mailing listu a staňte se fanouškem na Facebooku.

O ORGANIZÁTOROVI

Organizátorem festivalu je občanské sdružení Future Gate. To se v rámci své činnosti snaží sledovat novinky ze světa science fiction a plánuje je pravidelně zprostředkovat zájemcům. Cílem činnosti Future Gate o.s. je organizace projekcí, přednášek, workshopů a dalších akcí, které spojuje tématika filmu, science fiction a budoucích technologií.

ORGANIZAČNÍ TÝM

velitelský můstek
Andrej Štůla, Filip Schauer

velitelský můstek pro planetu Brno
Kamila Šulíková

komunikace se všemi formami života
Petra Belaňová, Denisa Nováková

doprovodný program
Martin Vaňo, Filip Schauer

grafický designér budoucnosti
Marko Veselinović, Roman Tubl

festivalová upoutávka a videa
Roland Szabo, hudba: Steve Raphael

programátor galaxie www
Adam Véle

vesmírný fotograf
Jana Křivánková

brána v kosmodromu
Lukáš Mergl, Marek Sucharda

vesmírné dekorace
AlienJedna, Bobby Comby (Psy.cho’s Nest), Katka Glassová (Art of Nova)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *