Festival navštívilo 1 900 diváků

V březnu 2016 proběhl v Praze a poté v Brně již třetí ročník festivalu science fiction filmů Future Gate. Představili jsme 6 celovečerních filmů mezi nimi legendy žánru BLADE RUNNER a VETŘELEC 3 v rozšířených verzích. V premiéře jsme uvedli australské drama TERMINUS, zběsilou jízdu v rytmu osmdesátek TURBO KID a japonský blockbuster VESMÍRNÝ PIRÁT KAPITÁN HARLOCK, filmový výběr doplnila bláznivá skandinávská komedie LOVEMILLA. Mezi 5 vybranými krátkými filmy byla i první část dlouho připravovaného českého loutkového sci-fi muzikálu LAJKA.

Na besedy a přednášky jsme pozvali celkem 8 hostů. Mezi nimi ten nejdůležitější, britský filmový střihač Terry Rawlings (Vetřelec, Blade Runner). Terry festival v Praze slavnostně otevřel a uvedl 2 své filmy: VETŘELEC 3 a BLADE RUNNER. Řekl nám něco ze zákulisí vzniku filmů a poodkryl jejich tajemství, diváci se měli možnost Terryho zeptat na cokoliv a neodmítl ani společnou fotografii. Vedle Terryho na festival přijal pozvání i český autor sci-fi a fantasy Jiří Walker Procházka, který nás více zasvětil do problematiky superhrdinů. František FukaMarek DobešKamil Fila a Radomír D. Kokeš rozebrali přínos a vliv zatím nepřekonané filmové legendy BLADE RUNNER. Vlastimil Šprta, člen skupiny Rebel Legion, nám představil Lucasovo impérium Hvězdných válek a Jakub Krásný nás pozval na připravovaný druhý ročník postapokalyptického festivalu Junktown. Festival byl také zajímavý po vizuální stránce. Na stavbě dekorací a výzdoby se podíleli tři různí umělci, kteří pro vás připravili jedinečnou podívanou: AlienJednaArt of Nova a Psy.cho´s Nest.

Na celkem 15 filmových projekcí a 4 přednášky přišlo bezmála 1 900 diváků. Velmi děkujeme všem, kteří jste svou přítomností pomohli vytvořit krásnou atmosféru a doufáme, že jste si festival užili jako my. Za důvěru také děkujeme také všem našim partnerům a spoluorganizátorům, jejich loga naleznete na samostatné stránce zde.  Zvlášť děkujeme Praze 7 a Městu Brno za finanční podporu, které si velmi vážíme.

Příští ročník festivalu se uskuteční až za rok, ale do té doby pro vás připravujeme několik menších akcích. Pokud se chcete o nich dozvědět včas, zapište se do mailing listu a staňte se fanouškem na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *