Moonwalkers

BIO OKO ČT 23.2. 20:00 
KINO ART ST 1.3. 20:30
SVĚT TECHNIKY PÁ 17.3. 17:00

originální název MOONWALKERS
režie Antoine Bardou-Jacquet
obsazení Rupert Grint, Ron Perlman, Robert Sheehan
rok výroby 2015
délka filmu 107 min.
země původu Francie/Velká Británie
nosič DCP
jazyková verze anglicky s českými titulky
trailer filmu YouTube

Vážně jste si jistí, že Apollo 11 přistálo na Měsíci? Oukej, ale pokud ve vás stále hlodá červíček pochybností, že to možná bylo všechno trošku jinak, pojďte se o tom přesvědčit na festival Future Gate!

Ve dnech před přistáním Apolla 11 si americká CIA nebyla jistá úspěchem akce. Rozhodla se proto vyslat svého nejlepšího zabijáka Kidmana za tehdejší režisérskou superstar Stanleym Kubrickem, aby přistání na Měsíci pro jistotu natočil fingovaně také ve studiu. Samozřejmě dostane i úkol, aby režiséra po odvedení úkolu nenápadně zneškodnil.

Jenže stane se, co čert nechtěl. Shodou náhod se Kidman v Anglii nesetká s režisérovým agentem, ale jeho povedeným bratrancem. Ten na nabídku peněz zadarmo kývne a jako světoznámého režiséra představí svého spolubydlícího. Peníze si oba „vykukové“ samozřejmě vezmou a myslí si, že tím je hotovo. To by jim ale nesměl stát v patách pekelně naštvaný zabiják, který je donutí snímek natočit ať se děje, co se děje. I za ním je totiž z CIA vysláno, když se provalí jeho chyba, likvidační komando a v ohrožení života se tedy nakonec ocitají úplně všichni. Včetně amerického závodu v dobývání vesmíru se Sovětským svazem!

Šílená přestřelka, rytmy šedesátek a dokonalé obsazení vám dávají najevo, že vás režijní debut Francouze Antoina Bardou-Jacqueta s Ronem Pearlmanem (HellBoy) a Rupert Grintem (série Harry Potter) bude pekelně bavit. A konečně se dozvíte pravdu!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *