Sci-fi kraťasy od iShorts

Pořádné scífko nepotřebuje obří rozpočty, ani nekonečné stopáže. Nevěříte? Tak přijďte mrknout na výběr sci-fi kraťasů od iShorts. Máme všechno, od robotů přes kyborgy až po mimozemšťany.

Bez konce
r. ArtFX, Francie, 4 min.
Na věžní plošině vysoko v oblacích uvidí technik na obloze zvláštní záblesky, připomínající nadpozemskou bouři. Francouzský snímek ukazuje nezměrné možnosti a působivost zvláštních efektů.

Neil
r. Martin Pošta, ČR, 6 min.
Vesmírný medvěd Neil přistane po strastiplné cestě na neznámé planetě a vydává se prozkoumat opuštěné město, aby si splnil celoživotní sen. Kouzelné medvědí animované sci-fi z pražské FAMU.

Cesta vzhůru
r. Stuart Willis, Austrálie, 18 min.
Ve vesmírném přístavu kdesi v Austrálii se mladík Simon snaží zachránit svou rodinu. Jediná cesta za lepším životem ale vede vzhůru. Propracovaná dystopická vize oceňovaného autora vizuálních efektů Stuarta Willise.

Anticorra
r. Jiří Volek, ČR, 5 min.
Šílený nacistický vědec na invalidním vozíku se v temném sklepě snaží přivést k životu tajemné stvoření. Legendární Metropolis se setkává s doktorem Frnkensteinem v originálním kraťasu z pražské FAMU.

Vztah na dálku
r. Carolina Markowicz, Brazílie, 5 min.
Hlavní hrdina snímku, uvedeného na prestižním festivalu v Torontu, je posedlý touhou po sexu s mimozemskými entitami. Jeho vášeň ho dovede až do Brazílie, kde by mu jeho přání mohlo být splněno…

Manuál
r. Wil Magness, USA, 30 min.
Země, daleká budoucnost. James je posledním žijícím člověkem a dle komplexního Manuálu ho vychovával humanoidní robot. Myšlenkově provokativní a vizuálně propracované atmosférické sci-fi.

Procházka vesmírem
r. Réka Bucsi, SRN, 21 min.
Lidstvo expanduje do vesmíru, planety jsou osázeny vlajkami rozličných zemí. Ve vzdálených galaxiích vzniká nečekaný a okouzlující svět. Surreálně poetický film nepřehlédnutelného talentu evropské animace Réky Bucsi oceněný na Berlinale.

Změna programu vyhrazena, pro aktuální program sledujte web festivalu.

originální název iShorts for Future Gate: Sci-fi Shorts
režie různí
obsazení různé
rok výroby různé
délka filmu cca 90 min.
země původu různé
nosič HD
jazyková verze originální verze s českými titulky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *