Terminátor

BIO OKO PÁ 24.2. 20:30 
KINO ART ČT 2.3. 20:30
SVĚT TECHNIKY PÁ 17.3. 19:00

originální název THE TERMINATOR
režie James Cameron
obsazení Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton, Paul Winfield, Lance Henriksen
rok výroby 1984
délka filmu 107 min.
země původu USA
nosič DCP
jazyková verze anglicky s českými titulky
trailer filmu YouTube

Dnes už sci-fi klasika režiséra Jamese Camerona vás na festivalu Future Gate zavede společně s Arnoldem Schwarzeneggerem do Los Angeles 80. let. Těšte se na kožené bundy, typické modré blesky, hru svalů i kovového endoskeletu a samozřejmě na nejlepší filmovou hlášku, jakou jinou než „I’ll be back!“

„Arnie“ je coby kyborg zabiják vyslán do L.A., kde má na starost speciální úkol – zklikvidovat Sarah Connorovou dříve, než porodí syna Johna. Ten se totiž o padesát let později postaví do čela posledních lidí a vede je do války proti nadvládě strojů.
Terminátor čili T-800 Model 101 si tedy tvrdě půjde za svým cílem a i kdyby měl zlikvidovat všechny Sarah Connorové na planetě, udělá to. Jenže Sarah Connorová v tom nebude sama! Z budoucnosti je totiž do osmdesátek vyslán také Kyle Reese, který má matku budoucího spasitele ochránit.

Terminátor byl v době svého vzniku hitem. I když pro Arnolda Schwarzeneggera, který jej točil zároveň s Barbarem Conanem, snímek až takové terno nebyl. Jaké měl štěstí, že Cameron do role kyborga obsadil právě jeho a udělal z něj tak jednu z ikon science-fiction, mu došlo až mnohem později. Mimochodem, jeho herecký výkon ve filmu čítá necelých 100 slov!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *