* * *

Hosté

* * *

NORMAN LOVETT 

stand up komik a herec v seriálu Červený trpaslík a filmu Zlouni z vesmíru
Norman Lovett se narodil v roce 1946 ve Windsdoru v Anglii. V televizi se poprvé objevil v roce 1984 v epizodě seriálu Mladí v partě. Své komediální dovednosti uplatnil jako stand up komik ve sdružení Comedy Store.
Nesmazatelně se do myslí fanoušků na celém světě zapsal v roli Hollyho v seriálu Červený trpaslík. Po Červeném trpaslíku měl Norman vlastní seriál na BBC s názvem „Já, Lovett“, ve kterém hrál výstředního vynálezce, a objevil se také v show Billa Baileyho, „Je to Bill Bailey?“.
Na Future Gate v Praze Norman uvede maraton první série Červeného trpaslíka a svůj další sci-fi počin Zlouni z vesmíru.

 

BALÁSZ LENGYEL 

režisér a scenárista filmu Lajko: Cigán ve vesmíru
Maďarský režisér a autor Balász Lengyel pracoval jako scénárista na různých celovečerních filmech, televizních projektech a také oceňovaném seriálu Sladký život z produkce HBO. Lajko: Cigán ve vesmíru je jeho režijní debut.
Film vyhrál diváckou cenu na Mezinárodním filmovém festivalu Science Fiction filmů v Terstu.

 

LAZAR BODROZA 

režisér filmu A.I. Rising (Ederlezi Rising)
Lazar Bodroza je režisér, výtvarný umělec, zakladatel a kreativní ředitel nezávislého designového studia Metaklinika. Vystudoval fakultu aplikovaného umění na univerzitě v Bělehradě. V roce 2011 získal ocenění TOP 20 pod 30 let, které vydává časopis Print. Lazar Bodroza byl vybrán mezi 20 nejlepších vizuálních umělců světa ve věku do 30 let. Je autorem interaktivního filmu Uber Life (2010) a krátkého filmu The Mountain Wreath (2006).
A.I. Rising je jeho celovečerní debut. Premiéra proběhla na 41. Mezinárodním filmovém festivalu v Bělehradě a film získal ocenění Nejlepší film, Nejlepší režisér, Nejlepší herec a Nejlepší herečka. Od té doby byl film úspěšně promítán na několika světových filmových festivalech a získal mnoho ocenění.

 

KURT VAN DER BASCH 

storyboardista, ilustrátor
Kurt van der Basch je storyboardistou a ilustrátorem žijícím v Praze. Vyrostl na východním pobřeží Kanady.
V roce 2003 se Kurt stal storyboardistou filmu Lieva Schreibera „Naprosto osvětleno“ a v roce 2004 dramatu Neila Burgera „Iluzionista“. Od té doby uplatnil své kreslířské dovednosti pro širokou škálu médií v Evropě a Spojených státech, od produkce hudebních videoklipů pro Janet Jackson, Kanye West, i Madonnino turné “Stick and Sweet” v roce 2009, po kreslení storyboardů pro J.J. Abramsovy monumentální „Hvězdné války: Epizoda VII. – Síla se probouzí“.
Kurtovy poslední projekty zahrnují „Jurský park: Zánik říše“ od J.A. Bayona a nadcházející velkorozpočtový seriál Amazonu „Carnival Row“.
Kurt pravidelně vyučuje workshopy pro studenty filmu a ilustrací.