Future Gate se v Plzni přesouvá na 5.-6.6.2020

Bohužel vzhledem k situaci s koronavirem jsme nuceni FUTURE GATE FESTIVAL v Plzni přeložit na nový termín. Věříme, že za 2 měsíce bude situace výrazně lepší, a vy si tak do DEPO2015 přijdete užít sci-fi.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud vám nový termín nevyhovuje, můžete požádat o vrácení vstupného u prodejce (tam, kde jste vstupenku koupili) do KONCE DUBNA.
Pokud si nevíte rady, napište nám na hello@futuregate.cz a my vám s vrácením vstupného pomůžeme.

1110011 1110100 1100001 1111001 100000 1110011 1100001 1100110 1100101 1101 1010

FUTURE GATE 2020 SA V KOŠICIACH PRESÚVA NA 23.-24.5.2020

Bohužiaľ vzhľadom na situáciu s koronavírusom 😷 sme sa rozhodli FUTURE GATE FESTIVAL v Košiciach preložiť na nový termín. Veríme, že o 2 mesiace bude situácia výrazne lepšia a vy si tak do Kino Úsmev prídete užiť sci-fi. 👽

🎫 Zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti. Ak vám termín nevyhovuje, môžete požiadať o vrátenie vstupného emailom na info@kinousmev.sk

Vítězové soutěže Wacom

Do umělecké soutěže pořádané společně s výrobcem grafických tabletů Wacom se přihlásilo celkem 14 umělců. Soutěžili o 2 atraktivní ceny od Wacomu. V odborné porotě zasedli celosvětově známý storyboardista Kurt van der Basch, zástupce distributora tabletů Wacom Ivan Teplanský a grafik festivalu Future Gate Marko Veselinović. Společně se usnesli, že hlavní cenu, grafický tablet Contiq 16 značky WACOM, získá dílo „Godness“ umělce Petra Šrédla. Druhého vítěze vybrala veřejnost pomocí hlasování na Facebooku. Nejvíce hlasů získala Denisa Zlatohlávková s obrazem „Poslední živý strom“. Denisa získává Intuos Pro M od značky WACOM.

VÍTĚZOVÉ
Odborná porota, 1 výherce: Cintiq 16: PETR ŠRÉDL „GODNESS“
Hlasování veřejnosti, 1 výherce: Intuos Pro M: DENISA ZLATOHLÁVKOVÁ „POSLEDNÍ ŽIVÝ STROM“.

Petr Šrédl „Godness“

Denisa Zlatohlávková „Poslední živý strom“

Cenu diváků získal film H0US3

Pražští a brněnští diváci rozhodli, že diváckou cenu na festivalu Future Gate získá španělský sci-fi film H0US3.
Reakci samotného režiséra můžete najít pod tímto příspěvkem na Facebooku.

Pořadí filmů – průměrné hodnocení:
1. H0us3 – 2.0
2. Synchronic – 2.1
3. Barva z vesmíru – 2.2
4. Vivarium – 2.3
5. Malý Joe – 2.6
6. Poslední úsvit – 2.9

Festivalová brožura online

Stáhněte si festivalovou brožuru a přečtěte si, co všechno jsme si pro vás připravili. Filmové novinky, legendární snímky, dokumenty, ale i přednášky, koncerty, pub kvízy a spousty dalšího. Mimochodem věděli jste, že téma letošního ročníku je svoboda? Přečtěte si o tom, týká se to nás všech. Brožura ke stažení zde.

porota festivalu

7. ročník znamená začátek soutěže celovečerních sci-fi filmů na festivalu Future Gate. O cenu za nejlepší film se utká 6 žánrově různorodých filmů: Barva z vesmíru, H0us3, Malý Joe, Poslední úsvit, Synchronic a Vivárium. Vítěze soutěže o nejlepší film vybere tříčlenná mezinárodní porota. Britský scenárista Chips Hardy, budoucí děkanka FAMU Andrea Slováková a estetik a filmový teoretik Benjamin Slavík rozhodnou o tom, který ze 6 vybraných celovečerních filmů vyhraje hlavní cenu tematicky vyrobenou 3D tiskařskou společností @Prusa Research. Více o porotě.

Festivalové triko ročníku 2020

Představujeme vám festivalové tričko 7.ročníku festivalu. Autorem je Jonáš Ledecký. Inspiraci jistě každý víte, odkud bral 🙂
Trička budou v prodeji v pánském i dámském střihu ve všech možných velikostech na stánku festivalu v kinech v době konání.

Přednáška Chipse Hardyho

CHIPS HARDY: Nástroje scenáristy pro budoucnost
Praha Galerie Lucerna 1. 2. od 13:00, zdarma. Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce.
registrace e-mailem na hello@futuregate.cz

Na Future Gate 2020 přiletí britský scenárista Chips Hardy. Se svým synem Tomem Hardym stojí za úspěšným seriálem Taboo, a na Future Gate se zhostí role porotce v hlavní soutěži filmů. Vedle toho ale Hardy připravil i přednášku na téma „Dislokace a narušení; nástroje scenáristy pro budoucnost“. Přijďte si poslechnout profesionála, který vytvořil úspěšný seriál a aktuálně pracuje na scénáři k filmu Válka s Mloky dle knižní předlohy Karla Čapka.

Einstein believed that play is the highest form of research, a creative arena where we can freely experiment with the most important and disturbing aspects of our existence.

Chips Hardy will look at SciFi as filmic play; where we bend, break and rebuild the structures and rules that hold together our reality. He’ll propose that the rapid social and psychological changes brought on by technology, mean we have never had a richer or darker set of questions to explore about the future and freedom of our species.

Hardy will discuss how we process and play with current technological insecurities, through the screenwriter’s tools of dislocation and disruption. He’ll cover personal experiences, cultural transitions and convulsions, his work on the award-winning TV series ‘Taboo’ and his current foray into SciFi – writing the screenplay of Čapek’s dystopian masterpiece ‘War with the Newts’. In conclusion, he’ll suggest what inroads we can make towards truth through a healthy appetite for dysfunction and chaos.