Covenant je za námi, těšíme se na dalšího Vetřelce

Ve vyprodané Lucerně proběhla další Future Night. Před samotným novým Alienem od Ridleyho Scotta měli diváci možnost vyfotit se s vetřelčími vajíčky v životní velikosti, pokochat se mini výstavou s alien tématikou od Figures.cz, vyhrát některý z dárků od partnerů akce v tombole, ale i ochutnat futuristický drink Mana. Fotky z akce najdete v záložce galerie anebo na našem Facebooku.

Děkujeme za účast a už se těšíme na další Future Night! Bude v červenci, hádejte s jakým filmem? 🙂

Vetřelec: Covenant /předpremiéra/ 17.5.2017

Další Future Night je zde a tentokrát to bude rychlé a smrtící! Vetřelec Covenant v kině Kino Lucerna 17.5. od 21:00. Rozhodně se bude na co těšit! Vstupenky za 150 Kč v prodeji on-line zde anebo na pokladně kina Lucerna.

Weyland Yutany Corp. buduje lepší svět!

Slavný to slogan naznačující světlé zítřky nachytá jen neznalé benjamínky, zatímco my ostatní již dobře víme, že když narazíme na velké „dvojité vé“, nečeká nás nic dobrého. Kdekoliv se totiž společnost Weyland Yutany Corporation objeví, můžeme se vsadit, že někde poblíž se vyskytne i legendární, slizký, hbitý a hlavně nemilosrdný Vetřelec!

Když jsme měli tu čest (či spíše smůlu) prvně spatřit Vetřelce, stačil jen jeden prohnaný exemplář, aby prakticky celou posádku lodě Nostromo doprovodil na onen svět. Naštěstí tu byla ale Ellen Ripleyová, která monstrum vypustila do vesmíru a zachránila se, leč jen na chvíli! Při druhém setkání jsme již byli moudřejší, ale stejně úplně nepřipravení na zástupy krvelačných potvor, a opět musela zasáhnout Ellen Ripleyová, která ve svém robotickém exoskeletu poslala vetřelčí královnu opět do hlubin studeného vesmíru. Třetí setkání, byť už víme o mimozemském životu téměř vše, nám stejně nepomohlo. Celá vězeňská kolonie padla a to včetně naší chrabré poručnice Ripleyové, která svůj infikovaný život ukončila v rozžhavené výhni. Nikdo to nepředpokládal, ale Vetřelec nás překvapil i počtvrté, kdy na sebe bral i různé zmutované podoby. Znovu dokázal, že pokud se objeví v uzavřeném prostoru, lze mu špatně vzdorovat. Jenže s monstrem se vrátila i Ripleyová, čili jsme věděli, že nás ochrání a taky se tak stalo! Pak si pamatujeme na jakýsi vesmírný National Geographic dokument o nalezení planety, kde jsme se údajně seznámili s prvopočátkem Vetřelce, výtvorem tajemných architektů. Jmenovalo se to eh… Prometheus? Snímek, který v nás zanechal mnoho otázek, jako třeba: Proč ženy neumí změnit směr, pokud na ně padá obří loď valící se jedním směrem? Proč tým těch nejlepších ve svém oboru se chová jako děti předávkované cukrem? Film, který rozdmýchal emoce po celém světě, dodnes zůstává jedním obřím otazníkem.

Ale teď tu máme rok 2017 a s ním přichází i údajně reinkarnace Vetřelce, jakého si nostalgicky pamatujeme! Ridley Scott se chopil režie a my doufáme, že praotec Vetřelce, kterého jsme milovali, nezklame a opět přinese ten děsivě vzrušující pocit, který nikomu nedá spát! Michael Fassbender, Katherina Waterston, Danny McBride, Guy Pearce nebo James Franco vytvoří průzkumnou skupinou na neznámé planetě, která skýtá děsivé tajemství. Poradí si s blížícím se nebezpečím nebo podlehnou smrtícímu nepříteli?

A co to ještě znamená? Že tu je další Future Night! Dne 17. 5. od 21:00 proběhne česká předpremiéra filmu Vetřelec: Covenant v pražském kině Lucerna, kterou pořádá festival sci-fi filmů Future Gate. Co všechny diváky čeká a nemine? Kromě očekávaného snímku se mohou těšit na tematické dekorace, dárky a soutěž o zajímavé ceny.

Upozornění pro zájemce: pozor na temná zákoutí, nikdo vás totiž neuslyší křičet!

PŘEDPRODEJ OSTRAVA

Nejjednodušší způsob, jak získat vstupenky na ostravskou část festivalu, je online na webu festivalu. Pokud neradi nakupujete online, tak si můžete vstupenky a permanentky rezervovat emailem zaslaným na adresu ostrava@futuregate.cz
Na místě bude možné zbylé vstupenky i permanentky koupit na festivalovém stánku otevřeným vždy 1 hodinu před začátkem filmu před kinosálem Svět techniky Ostrava.

poslední festivalový den, velké finále

Nedělní program pražské části festivalu začíná projekcí filmu o okouzlujícím mimozemšťanovi. E.T. se chystá do Bio Oko už v 15:00. Od 17:30 vás pak čeká výběr science fiction filmů od iSHORTS. Hned po nich přednáška celosvětově známého stavitele robotů STANLEYHO “ROBOTMAN” POVODY. Vstup na přednášku je zdarma. Festival zakončí premiéra dystopického filmu BÍLÝ KRÁL.

Přijďte do Oka a zažijte budoucnost.

Festival je v plném proudu

Pražská část festivalu odstartovala. Dnes se můžete těšit na Terminátora. Film, který stvořil hned dvě legendy: Jamese Camerona a T-800, kyborga zabijáka s rakouským přízvukem a hláškou „I´ll be back“. A po filmu nás čeká beseda s Kamilem Filou a Radomírem D. Kokešem. Film začíná ve 20:30.

Vstupenky a informace o filmu zde.

The Future is Coming

23.-26.2.2017 Praha /Bio Oko/, 1.-4.3.2017 Brno /Kino Art/, 17.-18.3.2017 Ostrava /Svět techniky/

Už příští týden začíná 4. ročník festivalu science fiction filmů FUTURE GATE v Praze. Časem prověřené legendy, pečlivě vybrané novinky žánru i na zahraničních festivalech oceněné filmy. Čtvrtý ročník festivalu science fiction filmů Future Gate přináší již tradičně na filmové plátno řadu zajímavých snímků oblíbeného žánru. Letošní téma festivalu se nese ve znamení vztahu lidstva a inteligentních strojů.

Seznam filmů a program festivalu naleznete zde.

Informace o vstupenkách a permanentkách zde. /pozor permanentek v prodeji už moc nezbývá/

Aktuální informace sledujte na Facebooku.

Doprovodný program odtajněn

Naší ambicí není jen přinášet každý rok zajímavé sci-fi filmy. Z festivalu Future Gate chceme vytvořit prostor, kde se zároveň dozvíte něco nového ze světa moderních technologií, vesmírného bádání i pozemských radostí.

Čeká vás výstava robotů, výstava předních českých sci-fi kreslířů, budete moci ochutnat tajemné nápoje ve futuristickém baru, vyzkoušet si virtuální realitu. Po filmech Terminátor a Akira vás do souvislostí uvedou přední filmový kritici a teoretici. A na závěr si užijeme i přednášky o robotech, fantastice a počítačových hrách.

Veškerý doprovodný program je zdarma, ehm, tedy kromě Future Baru 🙂