JSEM BRÁNA – pražská premiéra 28.11.2017

Pražská premiéra krátkého sci-fi hororu Jsem brána – za osobní účasti režiséra Robina Kašpaříka.

Trailer: https://vimeo.com/192904165

Zveme Vás na speciální projekci krátkého filmu Jsem brána – první českou adaptaci příběhu Stephena Kinga. Kašpaříkův 15minutový halucinogenní trip (o muži uvězněném v karanténě vesmírné lodi) má za sebou letošní spanilou jízdu po světových festivalech. Získal cenu za nejlepší krátký horor na americkém MFF v Nashvillu, byl vybrán na nejprestižnější světový festival hororu a sci-fi v katalánském Sitges a promítal se i v Hollywoodu na festivalu HollyShorts.

Po projekci bude následovat beseda o vzniku filmu s režisérem Robinem Kašpaříkem. Uvidíte i unikátní záběry z komplikovaného natáčení, které probíhalo tempem jeden záběr denně.

Úterý 28. listopadu 2017 ve 20:00

Vstupné 70 Kč online zde.

Aktuální informace naleznete v události na Facebooku.

Jsem brána je nekomerční film. Peníze budou využity k pokrytí nutných nákladů za pronájem sálu a propagaci celé akce. Tvůrci filmu ani organizátoři festivalu nemají ze vstupného žádný zisk.

VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET

Další Future Night je na cestě. 19.července od 21 hod. v Kině Lucerna uvedeme předpremiéru nového filmu Lucca Bessona: VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET. Více informací na našem webu zde, vstupenky on-line ke koupi zde, aktuální informace na facebookové události zde.

Projekce ve 2D, originální jazyková verze s českými titulky.

Covenant je za námi, těšíme se na dalšího Vetřelce

Ve vyprodané Lucerně proběhla další Future Night. Před samotným novým Alienem od Ridleyho Scotta měli diváci možnost vyfotit se s vetřelčími vajíčky v životní velikosti, pokochat se mini výstavou s alien tématikou od Figures.cz, vyhrát některý z dárků od partnerů akce v tombole, ale i ochutnat futuristický drink Mana. Fotky z akce najdete v záložce galerie anebo na našem Facebooku.

Děkujeme za účast a už se těšíme na další Future Night! Bude v červenci, hádejte s jakým filmem? 🙂

Vetřelec: Covenant /předpremiéra/ 17.5.2017

Další Future Night je zde a tentokrát to bude rychlé a smrtící! Vetřelec Covenant v kině Kino Lucerna 17.5. od 21:00. Rozhodně se bude na co těšit! Vstupenky za 150 Kč v prodeji on-line zde anebo na pokladně kina Lucerna.

Weyland Yutany Corp. buduje lepší svět!

Slavný to slogan naznačující světlé zítřky nachytá jen neznalé benjamínky, zatímco my ostatní již dobře víme, že když narazíme na velké „dvojité vé“, nečeká nás nic dobrého. Kdekoliv se totiž společnost Weyland Yutany Corporation objeví, můžeme se vsadit, že někde poblíž se vyskytne i legendární, slizký, hbitý a hlavně nemilosrdný Vetřelec!

Když jsme měli tu čest (či spíše smůlu) prvně spatřit Vetřelce, stačil jen jeden prohnaný exemplář, aby prakticky celou posádku lodě Nostromo doprovodil na onen svět. Naštěstí tu byla ale Ellen Ripleyová, která monstrum vypustila do vesmíru a zachránila se, leč jen na chvíli! Při druhém setkání jsme již byli moudřejší, ale stejně úplně nepřipravení na zástupy krvelačných potvor, a opět musela zasáhnout Ellen Ripleyová, která ve svém robotickém exoskeletu poslala vetřelčí královnu opět do hlubin studeného vesmíru. Třetí setkání, byť už víme o mimozemském životu téměř vše, nám stejně nepomohlo. Celá vězeňská kolonie padla a to včetně naší chrabré poručnice Ripleyové, která svůj infikovaný život ukončila v rozžhavené výhni. Nikdo to nepředpokládal, ale Vetřelec nás překvapil i počtvrté, kdy na sebe bral i různé zmutované podoby. Znovu dokázal, že pokud se objeví v uzavřeném prostoru, lze mu špatně vzdorovat. Jenže s monstrem se vrátila i Ripleyová, čili jsme věděli, že nás ochrání a taky se tak stalo! Pak si pamatujeme na jakýsi vesmírný National Geographic dokument o nalezení planety, kde jsme se údajně seznámili s prvopočátkem Vetřelce, výtvorem tajemných architektů. Jmenovalo se to eh… Prometheus? Snímek, který v nás zanechal mnoho otázek, jako třeba: Proč ženy neumí změnit směr, pokud na ně padá obří loď valící se jedním směrem? Proč tým těch nejlepších ve svém oboru se chová jako děti předávkované cukrem? Film, který rozdmýchal emoce po celém světě, dodnes zůstává jedním obřím otazníkem.

Ale teď tu máme rok 2017 a s ním přichází i údajně reinkarnace Vetřelce, jakého si nostalgicky pamatujeme! Ridley Scott se chopil režie a my doufáme, že praotec Vetřelce, kterého jsme milovali, nezklame a opět přinese ten děsivě vzrušující pocit, který nikomu nedá spát! Michael Fassbender, Katherina Waterston, Danny McBride, Guy Pearce nebo James Franco vytvoří průzkumnou skupinou na neznámé planetě, která skýtá děsivé tajemství. Poradí si s blížícím se nebezpečím nebo podlehnou smrtícímu nepříteli?

A co to ještě znamená? Že tu je další Future Night! Dne 17. 5. od 21:00 proběhne česká předpremiéra filmu Vetřelec: Covenant v pražském kině Lucerna, kterou pořádá festival sci-fi filmů Future Gate. Co všechny diváky čeká a nemine? Kromě očekávaného snímku se mohou těšit na tematické dekorace, dárky a soutěž o zajímavé ceny.

Upozornění pro zájemce: pozor na temná zákoutí, nikdo vás totiž neuslyší křičet!

PŘEDPRODEJ OSTRAVA

Nejjednodušší způsob, jak získat vstupenky na ostravskou část festivalu, je online na webu festivalu. Pokud neradi nakupujete online, tak si můžete vstupenky a permanentky rezervovat emailem zaslaným na adresu ostrava@futuregate.cz
Na místě bude možné zbylé vstupenky i permanentky koupit na festivalovém stánku otevřeným vždy 1 hodinu před začátkem filmu před kinosálem Svět techniky Ostrava.

poslední festivalový den, velké finále

Nedělní program pražské části festivalu začíná projekcí filmu o okouzlujícím mimozemšťanovi. E.T. se chystá do Bio Oko už v 15:00. Od 17:30 vás pak čeká výběr science fiction filmů od iSHORTS. Hned po nich přednáška celosvětově známého stavitele robotů STANLEYHO “ROBOTMAN” POVODY. Vstup na přednášku je zdarma. Festival zakončí premiéra dystopického filmu BÍLÝ KRÁL.

Přijďte do Oka a zažijte budoucnost.

Festival je v plném proudu

Pražská část festivalu odstartovala. Dnes se můžete těšit na Terminátora. Film, který stvořil hned dvě legendy: Jamese Camerona a T-800, kyborga zabijáka s rakouským přízvukem a hláškou „I´ll be back“. A po filmu nás čeká beseda s Kamilem Filou a Radomírem D. Kokešem. Film začíná ve 20:30.

Vstupenky a informace o filmu zde.