Festival Future Gate se v roce 2021 uskuteční v březnu

Vzhledem k současné situaci s pandemií onemocnění Covid-19 jsme se rozhodli 8. ročník festivalu přesunout z ledna a února 2021 na březnový termín. Doufáme, že situace bude příznivější a my budeme moci festival uspořádat v odpovídajícím rozsahu.

Vzhledem k přesunutí festivalu prodlužujeme termín dodání filmů do soutěží. Nově je nutné film přihlásit do 31. ledna 2021

 

Future Gate Sci-fi Film Festival 2021

Praha: 10.-15. března 2021

Brno: 16.-21. března 2021

Košice: březen 2021

Šumperk: 27.-28. března 2021

Plzeň: 16.-17. dubna 2021

Mad Max Night v Praze se přesouvá na 8. ledna

MAD MAX NIGHT SE V PŘESOUVÁ NA 8.1.2021

Bohužel vzhledem k nepříznivé situaci s koronavirem jsme nuceni MAD MAX NIGHT v Praze přeložit na nový termín. Věříme, že za 3 měsíce bude situace výrazně lepší, a vy si tak do Fun Arena přijdete užít postapokalyptickou noc. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud vám nový termín nevyhovuje, můžete požádat o vrácení vstupného. Napište nám na hello@futuregate.cz a my vám s vrácením vstupného pomůžeme.

Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.

Vstupenky na nový termín již v prodeji, on-line zde.

Atomic Drink Movie Challange

Natáčej sci-fi – vyhraj 30 000 na tvorbu spotu a proslav se v kině! Atomic drink vyhlašuje Atomic Movie Challenge 2020!
Challenge je pro všechny kreativní tvůrce obsahu na téma „Svět po pádu“ – jaká je tvá vize postapokalyptického světa? Téma „Svět po pádu“ odkazuje na vlnu post-apo filmů jako Šílený Max, Vodní Svět, ale i Potomci lidí a mnoho, mnoho dalších filmů žánru sci-fi.
 • Filmy tří finalistů budou promítány v rámci festivalu Future Gate 2021 v kinech.
 • Absolutní vítěz obdrží 30 000 CZK na tvorbu sponzorského spotu značky Atomic pro festival Future Gate 2022.
 • Soutěžící mohou své krátké filmy přihlásit do 31. 10.
 • Stopáž krátkého filmu: 3 – 10 minut
 • Do soutěže budou zařazena videa, ve kterých bude zakomponována značka Atomic. Tedy buď některý z produktů Atomic Energy Drink (koupíte na www.e-atomic.cz), nebo jiné zobrazení značky – záleží jen na vaší fantazii. Logo stáhnete zde: https://tinyurl.com/atomiclogo
Stránka, kde můžete přihlásit své filmy a kde najdete podrobné instrukce k formátu, v jakém můžete filmy do challenge zapsat:
https://filmfreeway.com/ATOMICMOVIECHALLENGE

Více informací a přesná pravidla naleznete v události na Facebooku.

Speciální projekce filmu TENET

Dlouho očekávaný snímek Christophera Nolana je konečně zde a my jsem si nemohli nechat ujít pro vás připravit speciální projekci. Na další Future Night pro vás chystáme tématickou instalaci, drobný dáreček a samozřejmě tajemný snímek TENET. Projekce se uskuteční 28.8. od 20:00 v kině Lucerna. Vstupenky již v prodeji. Více informací zde na našem webu anebo v události na Facebooku.

Soutěž studentských filmů

Festival Future Gate je největším festivalem sci-fi filmů v České republice, jehož osmý ročník proběhne 10. – 15. 3. 2021 v pražském kině Lucerna a následně v dalších městech v ČR i na Slovensku. V rámci uplynulého ročníku jsme nově zavedli Filmovou soutěž, ve které byly oceněny nejlepší filmy na základě hlasování mezinárodní odborné poroty i diváků. Pro nadcházející ročník plánujeme rozšířit soutěžní sekci o Soutěž studentských filmů, která bude koncipována následovně:

 • Soutěž je určena pro studenty nebo mladé filmaře do 26 let, kteří mohou přihlásit jak své školní práce, tak vedlejší projekty.
 • Přijaty budou snímky hrané i animované v délce do 15 min.
 • Studenti mohou svá díla přihlašovat sami, ale přijaty budou i filmy nominované školou, nebo námi vybrané a oslovené.
 • Téma bude pro první ročník určeno jednoduše a to žánrem sci-fi.
 • Porota bude stejná jako v Hlavní soutěži, ovšem se svým garantem blízkým mladým a začínajícím filmařům.
 • Autoři nejlepších snímků (oceněny budou tři nejlepší) získají naši unikátní designovou cenu a dále služby či jiné věcné plnění od partnerů soutěže, které mohou studentům pomoci v realizaci jejich dalších filmů.
 • Filmy se budou promítat ve speciálním pásmu v rámci hlavní části festivalu v Praze a v Brně. Vítězné snímky uvidí diváci i na dalších projekcích pod hlavičkou Future Gate.
 • Vyhlášení vítězů proběhne při slavnostním zakončení festivalu v Praze.
 • Do soutěže lze přihlásit filmy vyrobené po 1. lednu 2020.
 • Přihlašovat filmy je možné od 1. 8. 2020 do 31. 1. 2021. Do tohoto data je možné poslat náhled vybraného snímku. Ze všech zaslaných filmů vybere tým Future Gate ty soutěžní a informuje jejich tvůrce a stejně tak i autory neúspěšných filmů.
 • Technické specifikace pro dodání náhledu filmů:
  – Obraz: rozlišení 1920×1080
  – Zvuk: Stereo nebo 5.1
  – Formát: MOV či MPEG, např. s kodekem H264
 • Technické specifikace pro dodání filmu pro promítání v soutěži:
  – HD či 2K MOV či MPEG s kodekem H264 – min. datový tok 20Mb/s, zvuk stereo či 5.1
  – Film by měl být English friendly (tj. v anglickém jazyce nebo s anglickými titulky v obraze)
  – a obsahovat i české podtitulky ve formátu SRT, pokud film nebude v českém jazyce.
 • Možnosti dodání filmu do soutěže:
  – Registrace, vyplnění formuláře a nahrání náhledového videa na https://filmfreeway.com/FutureGate
  – V případě dotazů či potíží se obraťte na anna@futuregate.cz

Přihlaš svůj film zde.

FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL 2021

Future Gate Sci-fi Film Festival is a genre science fiction festival based in the Czech Republic. It´s the biggest sci-fi film event in the Eastern Europe. The festival’s aim is to boost interest in science fiction films and culture and also to present new technologies existing in or reminiscent of said films. The festival screens new genre films from all over the world, pays tribute to legendary masterpieces, and further screens accompanying documentaries, short films and series marathons.

The festival main part will take place in Prague on March 10 – 15, 2021.

CALL FOR ENTRIES

Submissions to the festival’s competition sections are officially open, the deadline being January 31, 2021. The films can be registered to the festival via the FilmFreeWay platform https://filmfreeway.com/FutureGate for free.

Future Gate Sci-fi Film Festival opens the following sections:

 • International Competition, The competition of international feature-length science fiction film.
 • Students Competition, This award is dedicated to young film makers till 26 years old or students from Czech and Slovak republic. The maximum running time of film in the competition is 15 minutes.
International Competition
The competition of international feature-length science-fiction films. The minimum running time of film in the competition is 70 minutes. Film must be completed in the 18 months prior to the Festival, shot in any format, and classified as science-fiction genre in their broadest sense. The films must not have been released in the Czech republic yet. The Festival Jury confer the award to the best film. The audience vote for Audience Award.

Students Competition
New award is dedicated to young film makers till 26 years old or students. Film must be completed in January 1st, 2020 earliest, shot in any format, and classified as science-fiction genre in their broadest sense. Only films made in the Czech and Slovak republic can be submited. The maximum running time of film in the competition is 15 minutes. Festival Jury accompanied by experienced Czech guarantor will choose 3 best films. The winner will receive the statuette and will be able to use the mention of the Future Gate Sci-fi Film Festival Student Film Jury Award for promoting purposes of the film, including the official laurel stamp graphic design provided by the Festival. Also the autors of the best 3 films will receive a budget voucher in Prague postproduction studios for their future-works.

REGISTER YOUR FILM HERE.

Festival v Plzni bude

Koronavirus ustupuje📉, science fiction nastupuje🖖.
FUTURE GATE FESTIVAL se po změně termínu uskuteční 5.-6. června v DEPO2015. Přijdete?👨‍🚀
Program festivalu zde, vstupenky na filmy již v prodeji.

Future Gate se v Plzni přesouvá na 5.-6.6.2020

Bohužel vzhledem k situaci s koronavirem jsme nuceni FUTURE GATE FESTIVAL v Plzni přeložit na nový termín. Věříme, že za 2 měsíce bude situace výrazně lepší, a vy si tak do DEPO2015 přijdete užít sci-fi.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud vám nový termín nevyhovuje, můžete požádat o vrácení vstupného u prodejce (tam, kde jste vstupenku koupili) do KONCE DUBNA.
Pokud si nevíte rady, napište nám na hello@futuregate.cz a my vám s vrácením vstupného pomůžeme.

1110011 1110100 1100001 1111001 100000 1110011 1100001 1100110 1100101 1101 1010