* * *

Porota festivalu

* * *

7. ročník znamená začátek soutěže celovečerních sci-fi filmů na festivalu Future Gate. O cenu za nejlepší film se utká 6 žánrově různorodých filmů: Barva z vesmíru, H0us3, Malý Joe, Poslední úsvit, Synchronic a Vivárium. Vítěze soutěže o nejlepší film vybere tříčlenná mezinárodní porota. Ceny jsou tematicky vyrobené 3D tiskařskou společností Prusa Research.

 

CHIPS HARDY

scenárista 1.2. 13:00 Praha, Galerie Lucerna | přednáška 
Paradox, dysfunkce a snaha o vykoupení jsou vždy přítomnými tématy scénáristy, dramatika a spisovatele Chipse Hardyho. Vyvrcholením byl
hit BBC1 a FX drama, seriál „Taboo“, který vytvořil, napsal a produkoval se svým synem Tomem Hardym. Taboo mu mimo jiné získal cenu Spolku spisovatelů Velké Británie za nejlepší seriálové drama. V současnosti pracuje na filmové adaptaci Čapkova dystopického mistrovského díla „Válka s mloky“. Přednáška bude v angličtině.

 

ANDREA SLOVÁKOVÁ 

dokumentaristka, pedagožka
Doktoráty získala z Filmových studií na Filozofické fakultě a Mediálních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, studovala dokumentární tvorbu na FAMU a strategický management na Cambridge Business School. Na českých univerzitách vyučuje teorii a historii dokumentárního a experimentálního filmu. Působila ve vedení Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a dosud zde pracuje jako dramaturgyně. Od května 2020 bude působit jako děkanka FAMU.

 

BENJAMIN SLAVÍK 

estetik, filmový teoretik
Absolvent filmových studií na FF UK. Nyní na stejné fakultě studuje estetiku. Ve své výzkumné práci se zaměřuje na přesahy a vztahy mezi současnou filosofií, literaturou, výtvarným uměním a filmem. Specializuje se především na francouzskou jazykovou oblast. Texty o filmu publikoval v minulosti časopise Živel. Aktuálně přispívá do Film a doby, A2, nebo Deníku N.