Porota festivalu

Jana Plodková

se herectví, zpěvu a tanci věnuje už od 12 let. Po studiích na JAMU získala angažmá v divadlech Polárka, Na Fidlovačce a také v HaDivadle, kde si ji všimla castingová režisérka Kateřina Oujezdská. 

Jejím prvním celovečerním filmem bylo dánské drama Prag, kde si zahrála po boku Madse Mikkelsena. 

Poté následovala komedie Vratné lahve od Jana Svěráka a dobový film Protektor, za který získala Českého lva v kategorii Nejlepší herečka. 

Její filmová kariéra poté nabrala obrátky a Jana se stala jednou z nejčastěji obsazovaných českých hereček.

Leoš Kyša

alias František Kotleta, je spisovatel a bývalý novinář. Jeho alter ego, František Kotleta, pravidelně vévodí žebříčkům nejprodávanějších knih a v rámci tuzemské fantastiky se zařadil mezi absolutní špičku. V současnosti je také moderátorem podcastu Jadrná věda, který je zaměřený na popularizaci seriózních vědeckých témat s hosty z řad vědců a publicistů.

Lucia Kajánková

je scenáristka, režisérka, dramaturgyně, festivalová programerka a vysokoškolská pedagožka FAMU. Její webseriál TBH České televize se dočkal chvály coby „první opravdový teen & queer seriál“ v Česku a sbíral ocenění na tuzemských i mezinárodních festivalech (Serial Killer, Finále Plzeň, Hlavní cena poroty v Marseille). V současnosti pracuje na celovečerním debutu, předapokalyptické queer road movie Porcelina. Má ráda bazény a obrázky sov v divočině. Žije v Praze s jezevčíkem Leošem.