Porota festivalu

Kurt van der Basch

Kurt van der Basch, 1975, storyboardista a ilustrátor žijící v Praze, vyrostl v přímořském regionu na východním pobřeží Kanady, kde studoval klasický klavír. V roce 1999 nastoupil do filmového a televizního průmyslu jako asistent v kanceláři, ale brzy začal navrhovat a ilustrovat rekvizity, pracoval jako malíř kulis a později vytvářel koncepty a ilustroval rekvizity a kulisy pro film „Vetřelec vs. Predátor“ a životopisný fantasy film Terryho Gilliama „Bratři Grimmové“. Díky svému talentu pro rychlou kresbu se Kurt v roce 2003 začal věnovat storyboardingu. Od té doby uplatnil své kreslířské dovednosti v široké škále médií v Evropě i ve Spojených státech, od produkčních ilustrací k hudebním videoklipům pro Janet Jackson, Kanye Westa a Madonnino turné „Sticky and Sweet“ z roku 2009 až po storyboardy pro monumentální reboot filmu „Star Wars: Síla se probouzí“ režiséra J. J. Abrahamse z roku 2015. Mezi Kurtovy nejnovější projekty patří nadšeně očekávaná fantasy série „Pán prstenů“.

Jiří Flígl

Aktuální ředitel kultovního pražského kina Aero, vedle toho festivalový dramaturg a někdejší filmový publicista. Podílí se na programu Festivalu otrlého diváka a Letní filmové školy, v minulosti spolupracoval také na přehlídkách Serial Killer, Filmasia, Febiofest či Fresh Film Fest. Přispěl statěmi do sborníků Krev, slzy a sperma: Čítanka filmového braku a Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře. Jeho články o kinematografii i videohrách vycházely v Cinepuru, A2 či na Aktuálně.cz. Kdysi dávno spoluzaložil web o asijských filmech Rejže.cz. Působil také jako dramaturg převzatých pořadů v České televizi.

Jan Lukačevič

Jan Lukačevič působí jako NATO2030 Young Leader, tedy člen poradního sboru Generálního tajemníka Jense Stoltenberga. Od roku 2017 působí na Akademii věd, mimo doktorandského studia na MFF UK založil i laboratoř Marsonaut, projekt pro pěstování rostlin v podmínkách jako na Marsu. Rovněž přibližuje vědu široké veřejnosti na sociálních sítích, kde patří k nejúspěšnějším popularizátorům v České republice. Působí v Nadačním fondu Neuron jako Neuron Founder. Za svůj dřívější výzkum pod hlavičkou Evropské kosmické agentury byl vybrán společnostmi Google a Financial Times do New Europe 100: seznamu 100 lidí ze střední a východní Evropy s největším vlivem na naši budoucnost.