Novinky

Brno – den 2.

Na co se dnes můžete těšit? 🤩


STVOŘITEL / 17:00 / akční sci-fi thriller

Agent Joshua byl naverbován, aby vypátral a zabil Stvořitele, architekta pokročilé umělé inteligence, který vyvinul zbraň s mocí ukončit válku i existenci samotného lidstva – jen aby následně zjistil, že onou zbraní je AI v podobě dítěte.


NĚCO JE V HLÍNĚ / 17:45 / mysteriózní thriller

Psychologická studie fanoušků konspiračních teorií pokládá otázku, kam až tato záliba může zajít. A co vy? Propadnete paranoie nebo si tváří tvář nevysvětlitelnému dokážete zachovat příčetnost?


ŘÍKEJ MI BILLE / 19:30 / biografický dokument

My ho známe jako kapitána Kirka, on ale představuje mnohem víc. Televizní legenda William Shatner v celovečerním dokumentu.


ZA HRANOU ZÍTŘKA / 20:30 / dokument

Objevte faktaskní svět jednoho z nejvýznamnějších futuristických ilustrátorů 20. století, Roye Scarfa (1926-2014).


MARS EXPRESS / 21:15 / animovaný film noir

Detektivka Aline a její androidí parťák se snaží najít mladou hackerku June – nejsou ale jediní. Francouzský animák, který nezapře inspiraci RoboCopem či Ghost in the Shell.

VÍTĚZOVÉ FUTURE GATE 2023

V pondělí večer vyhlásila porota letošního festivalu 3 nejlepší studentské sci-fi filmy a udělila cenu v soutěži celovečerních filmů. Hlavní cenu Best film si odnesl francouzský film režiséra Jérémie Périna Mars Express. V soutěži studentských filmů porota udělila 2 druhá místa: Čtvrtá místnost a Metro. Vítězem v této kategorii se stal film Za hranice režiséra Dominika Zbořila.


Členy poroty byla herečka Jana Plodková, režisérka a dramaturgyně Lucia Kajánková a novinář a spisovatel Leoš Kyša.


SOUTĚŽ CELOVEČERNÍCH FILMŮ – VÍTĚZ: MARS EXPRESS

Tento francouzský film nabízí nejenom zajímavou animaci, ale především nadstandardně dobrý příběh o tom, zda jsou to jen lidé, kdo má právo na „život“ a svobodnou vůli. Ve světě, kde vedle lidí existují i androidi, se odehrává zdánlivě jednoduchý detektivní příběh, který však divákovi klade mnoho (aktuálních) etických otázek s nejednoznačnou odpovědí, aniž by přitom ztratil drajv. Zábavné a současně chytré až do poměrně nečekaného konce.STUDENTSKÁ SOUTĚŽ – VÍTĚZ: ZA HRANICE

Snímek s ambicí vyprávět velký příběh beze strachu z nedokonalosti a schopnosti nebát se humoru a nadsázky, stejně jako dramatu a patosu. Je třeba ocenit také snahu použít vizuální efekty na vysoké úrovni. Autoři s větším rozpočtem a propracovanějším scénářem jednou určitě dokáží posunout českou žánrovou kinematografii o další příčky výš.STUDENTSKÁ SOUTĚŽ – DRUHÉ MÍSTO: METRO

Atmosférická miniatura se opírá o výraznou a propracovanou kamerovou složku, která známé pražské metro dokáže v syrové černobílé proměnit na tajuplný sci-fi prostor.STUDENTSKÁ SOUTĚŽ – DRUHÉ MÍSTO: ČTVRTÁ MÍSTNOST

Krátký příběh s komorní zápletkou, která se nebojí ukázat krutost těch, kdo věří, že tvoří velký příběh a přitom ničí příběhy malé. Dobrá práce s atmosférou a napětím, stejně jako s gradací kvalitní pointy.


Brno – den 1.

Na co se dnes můžete těšit? 🤩

SOUTĚŽ STUDENSTKÝCH FILMŮ / 17:45 / kino Art

I letos se můžete těšit na kolekci toho nejlepšího co vytvořili začínající režiséři a režisérky v České a Slovenské republice.


HVĚZDNÁ PĚCHOTA + host MICHAEL IRONSIDE / 18:00 / legendární žánrový film / kino Art

Kultovní devadesátkové sci-fi s vesmírnými brouky dychtícími po lidských mozcích. Jako společenský komentář obstojí i dnes.FUCK UP SCI-FI NIGHT / 19:00 / Hvězdárna

Příběhy o tom, jak se to prostě a jednoduše …💩! Vyprávět bude ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek, Dušan Majer z Kosmonautix.cz, spisovatelka Klára Smolíková a další hosté. Moderuje spoluzakladatel Vědy o selhání Tomáš Studeník.


EXKURZE DO VESMÍRU / 19:15 / unikátní dokument / kino Art

Připojtejte se! Naše vesmírná loď se jmenuje Navis III a dopraví vás na jakékoliv místo v naší Galaxii, kde se nachází 200 miliard hvězd.


NEJDELŠÍ ODLOUČENÍ / 20:45 / dokument / kino Art

Izolace a téměř nulový sociální kontakt je pro astronauty a astronautky velkou zatěžkávací zkouškou – zvláště při devítíměsíční cestě na Mars. Tým psychologů připravuje posádku nejdelší vesmírné mise na bezprecedentní podmínky.


SCANNERS / 21:00 / kultovní body horor / kino Art

Jedince se schopností telepatie a telekineze si nechcete znepřátelit – právě naopak. Legendární kanadské sci-fi, co uvedlo hrůzy z hlavy Davida Cronenberga do mainstreamové kinematografie.

7. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Poslední den pražské části festivalu začínáme v 18:00 v Malém sále promítáním snímku Nejdelší odloučení. Vesmír není zdaleka vůbec přátelské místo pro život a naše vysněné lety do kosmického prostoru budou narážet na velká úskalí, zejména co se týče účinků na lidské tělo a jeho psychiku. 👨‍🚀🧠 Například let k Marsu potrvá nejméně devět měsíců. Izolované prostředí a výrazně omezený sociální kontakt bude pro astronauty velkou zatěžkávací zkouškou. Úkolem psychologů bude připravit posádku nejdelší vesmírné mise v historii astronautiky na podmínky, ve kterých se zatím žádný člověk nikdy neobjevil.


A pražskou část festivalu zakončíme klasikou – vemte ručník a ve 20:00 se přijďte do Velkého sálu podívat na Stopařova průvodce po Galaxii. Dnes už klasická filmová adaptace kultovního díla Douglase Adamse představuje skvělého Martina Freemana v roli Artura Denta, který unikne ze Země vteřinu před jejím zničením a spolu se svým mimozemským přítelem Fordem Prefectem (Mos Def) se vydá na intergalaktický stop. 👍🏻🚀

6. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Za hranou zítřka je dokumentární film o životě jednoho z největších vesmírných umělců 20. století, jehož jméno zní Roy Scarfo (1926-2014). V 16:00 vás v Malém sále zavedeme do fantaskního světa tohoto futuristického ilustrátora. 🎨 Navíc po filmu se můžete těšit na besedu s kosmických architektem Tomášem Rouskem.


V 18:00 ve Velkém sále račte vstoupit do pokroucené mysli režiséra Eddieho Alcazara – za ruku vás při tom povede producent Steven Soderbergh. Film Nesmrtelní je jejich společné dílko, které nadchne fanoušky experimentálních bizárů i herečky Belly Thorne. Za změtí brutálních černobílých obrazů, v nichž nechybí se[ks], násilí ani zmutované nestvůry 👾, se skrývá ostrá kritika společnosti posedlé mládím a krásou, která fyzické vzezření člověka fetišizuje a staví jej nad všechny ostatní hodnoty.


Cameron Vale balancuje na hraně šílenství: jeho mysl sužují cizí hlasy a neustávající bzučení. 🐝 Patří totiž ke „scannerům“, tedy lidem se schopností telepatie a telekineze. 🔮💫Jeho zvláštní talent chce využít doktor Paul Ruth, a sice v boji s Darrylem Revokem, vůdcem ilegální teroristické organizace. Další legendou letošního festivalu je kanadský snímek Scanners, který promítáme ve 20:00 ve Velkém sále, a po filmu Q&A s hlavní hvězdou festivalu, Michaelem Ironsidem.

5. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Ve 13:30 začínáme v Galerii Lucerna dobrodružstvím Maria a Luigiho. Nenechte si ujít film inspirovaný známou herní klasikou – Super Mario Bros. ve filmu. 🍄


Připoutejte se prosím, Exkurze do vesmíru začíná v 17:00 Galerii Lucerna. 🚀⭐Naše vesmírná loď se jmenuje Navis III a dopraví vás na jakékoliv místo v naší Galaxii, kde se nachází 200 miliard hvězd. Nejprve se vydáme k nejdivočejším planetám, které lidstvo dosud objevilo. Jsou to světy, které se vymykají našim představám – od planetárních oáz až po žhavé plynné obry s mračny z kovu.


Napínavý sci-fi noir Mars Express plný nečekaných zvratů má akční spád, nebojí se ale ani zamyslet se nad závažnými a aktuálními existenciálními tématy. Hlavní hrdinkou tohoto francouzského animovaného filmu je tvrdohlavá soukromá detektivka Aline 🕵‍♀ a její androidí parťák Carlose 🤖. Potkáte je od 18:30 ve Velkém sále.


Připravte se na masivní sci-fi dokument, který vás zavede do hlubin a divů tohoto žánru jako nikdy předtím! Budete svědky špičkových rozhovorů s filmovými legendami, seznámíte se s vnitřními pohledy režisérů a chybět nebude ani vývoj speciálních efektů. Dokument Hledání zítřka si žádný sci-fi fanda nemůže nechat ujít a rozhodně nesmí tudíž chybět v 18:30 v Galerii Lucerna! 📽


Druhá akce Drawců nazvaná Character Design Challenge bude menšího formátu a to doslova. Ilustrátoři budou mít 10 minut a formát A3 na nakreslení známé i neznáme postavy nebo charakteru z filmu. Kol bude víc a vy budete hlasovat o nejlepším ze všech soutěžících. Vzniklá díla se po skončení akce budou rozdávat. Máte jedinečnou šanci získat unikátní výtvor – tak si pro něj přijďte do Kavárny Lucerna ve 20:00! 👩‍🎨👨‍🎨


Lidstvo je na pokraji zkázy. Kdo chce být plnohodnotným občanem, ten musí nastoupit do služby. Jenže v Hvězdné pěchotě nejde jen o formalitu: Zemi totiž ohrožují požírači světů v podobě krvelačných mimozemských brouků. 🐞 Aby dokázal, že za něco stojí, nechá se středoškolák Johnny Rico poslat přímo do nitra bojové vřavy. Ve 20:30 promítáme ve Velkém sále legendu žánru – film Hvězdná pěchota, a po filmu Q&A s hlavní hvězdou festivalu, Michaelem Ironsidem.


A půlnoční překvapení obstarají hosté a velcí fanoušci Hvězdné pěchoty z Německa. Přijďte do galerie Lucerna na projekci jejich krátkého fanouškovského filmu Starship Troopers Deadlock.

4. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Země rychle spěje k záhubě, vědci ale přišli s řešením: vyvinuli speciální rostliny, které ovšem dokážou vyrůst pouze v lidském těle. Proto se každý, kdo dovrší 50 let věku, musí přihlásit jako hostitel a proměnit se v životodárný strom. 🌳Podle psychologa Stefana je to efektivní způsob, jak zachránit lidstvo před vyhynutím, názor ale změní, když se jeho mladá manželka Nora dobrovolně přihlásí k přeměně, aniž by musela. White Plastic Sky promítáme od 18:30 ve Velkém sále.


Ani v letošním ročníku nebude chybět již tradiční pásmo krátkých filmů z výběru iShorts. A bude to opravdu síla – čekají vás síly mimozemské, nadpřirozené, síly zla i lidské lásky. Síly gravitace i touha dobýt vzdálené světy, ovládnout nové technologie i budoucnost. Tematicky pestrý blok jsme tentokrát zaměřili především na evropskou tvorbu na poli krátkometrážních filmů, které překračují zavedené žánrové kategorie. Na „Kraťasech“ se uvidíme ve 20:45 ve Velkém sále! 📽⏳

3. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Ve 14:00 ve velkém sále potěší malé i dospělé pokračování příběhu oblíbeného ježka 🦔 – Ježek Sonic 2

Dnes také s vámi chceme oslavit 10. let naší festivalové existence. Doražte (ideálně v kostýmu🦸‍♂️ – meze se nekladou) od 16 hodin před obchod NeverEnough (Náměstí Jiřího z Poděbrad 18), kde si poslechneme Djs Eva Falt, Yakobi Narubi, Efectiv, Grafik a Dj Soda – Prague , pak společně vyrazíme směrem do Kavárny Lucerna , kde vás čeká křest nového grafického románu Matyáše Namaie Černobyl ☢️ a pak hlavně pub kvíz o skvělé ceny🏆. Pro všechny příchozí, kdo dorazí v kostýmu čeká malý dáreček od Průša Lab.


Kdo by dal přednost filmům… My ho známe jako kapitána Kirka, on ale představuje mnohem víc. Televizní legenda William Shatner v celovečerním dokumentu Říkej mi Bille od 18:30 ve velkém sále.


Samotářský Jim zasvětil život tajnému projektu: staví si totiž vlastní raketu a v ní chce konečně vyletět mezi hvězdy. Aby se alespoň přiblížil splnění svého celoživotního snu, musí otevřít dveře dobře kryté dílny a pustit do ní i do své mysli pár stejně založených snílků. A byl by rád, kdybyste je příběh sledovali i vy! Přijďte ve 20:30 do malého sálu na snímek Astronaut.

2. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Raw Art Wrestling – RAW analog – je originální exhibice, kterou vám zprostředkují Drawci uprostřed pasáže Lucerna. 🎨🖌 Výtvarníci budou naživo malovat před zraky kolemjdoucích a návštěvníků. 6 ilustrátorů, plátna s časovým limitem 120 minut, startujeme v 16:00. Výsledná díla se pak budou dát vydražit ve speciální aukci. Tématika bude samozřejmě filmová a hlavně sci-fi!


Ve světě v blízké budoucnosti, který nám představí české sci-fi Bod Obnovy v 18:00 ve Velkém sále, máte ústavní právo prožít přesně jeden celý život, nemusíte se tak bát předčasné násilné smrti. Už jste se dnes zálohovali? ♻Něco je v hlíně je především psychologickou studií fanoušků konspiračních teorií a pokládá otázku, kam až tato záliba může zajít. A co vy? Propadnete paranoie 🧐, nebo si tváří tvář nevysvětlitelnému dokážete zachovat příčetnost? Přijďte se sami přesvědčit v 18:30 do malého sálu.


Bývalý agent Joshua byl naverbován, aby vypátral a zabil Stvořitele, nepolapitelného architekta pokročilé umělé inteligence, který vyvinul záhadnou zbraň s mocí ukončit válku i existenci samotného lidstva. Joshua a jeho tým elitních agentů se vydává na území okupované AI 🧠🤖 jen aby zjistili, že zbraň, která má zničit svět, je AI v podobě malého dítěte. Snímek Stvořitel promítáme od 21:00 ve velkém sále.

1. DEN FESTIVALU – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

V 18h startujeme v kině Lucerna moderovanou diskuzí Česko ve vesmíru, kterou bude provádět Martin Veselovský v rámci panelu DVTV. Hosty budou stíhací pilot Aleš Svoboda a český umělec Yemi A.D. A co mají tyto dvě osoby společného? Možná z nich budou astronauti! 👩‍🚀👨‍🚀 Pojďte si poslechnout jejich vyprávění, co vše je potkalo na cestě, která je dovedla až sem a dovede možná až – doslova – ke hvězdám!


Ani letos nemůže chybět oblíbená Soutěž studentských filmů. 👨‍🎓👩‍🎓 Promítání studentské tvorby začne v 18:15 v Malém sále kina Lucerna.


Ve 20:00 se potkáme ve Velkém sále v blízké budoucnosti, kdy páry mohou sdílet těhotenství díky oddělitelným umělým dělohám – taková je realita romantického sci-fi snímku Generace F! 🐣

FUTURE GATE STARTUJE

Dnes začíná v Praze 10. ročník festivalu Future Gate Sci-fi Film Festival. Těšit se můžete více než tři desítky filmů, zahraniční hosty v čele s legendou Michaelem Ironsidem, výstavy a další doprovodný program. Podívejte se na program festivalu zde, vstupenky v prodeji za 140 Kč.

Těšíme se na vás.

Vesmírná dílna pro děti

Po sobotní projekci filmu Super Mario Bros. ve filmu v Praze budou připraveny pro děti v galerii Lucerna vesmírné tvořivé dílny se zábavnými aktivitami. Naučí se skládat Star wars origami, vytvoří si vlastní originální sci-fi placku, stanou se umělci z budoucnosti a mnoho dalšího. K zapůjčení budou i tématické deskové hry a puzzle.
Aktivity jsou vhodné pro děti do 10 let.

ZA HRANOU ZÍTŘKA – HOSTÉ

Roy Scarfo nám na v 60. letech 20. století ukázal vizi, jak bude lidstvo osidlovat cizí tělesa. Dnes lidstvo připravuje komerční lety do vesmíru a od kolonizace vesmíru nejsme daleko. Jsme rádi, že po projekcích filmu Za hranou zítřka přijali pozvání k povídání si k tématu odborníci na slovo vzatí.


Praha 1.10. 17:15 Tomáš Rousek (začátek filmu v 16:00), vstupenky

Miliony lidí sní o tom, jak by v budoucnu mohl vypadat náš život a výzkum přímo ve vesmíru. Nemusíme ale zůstávat pouze u snů, nacházíme se totiž v době, kdy se podobné futuristické představy pomalu ale jistě stávají realitou. O možných stavbách, a to například na Měsíci, si budeme povídat s pozemním a kosmickým architektem Tomášem Rouskem. Založil společnost XTEND DESIGN, která propojuje architekty a designéry, ale hlavně spolupracoval na misích k Měsíci, Marsu a asteroidům ve střediscích NASA.


Brno 4.10. 21:45 Dušan Majer (začátek filmu v 20:30), vstupenky

Osídlíme někdy náš blízký vesmír, budeme žít i někde jinde než pouze na planetě Zemi? Jak velké úsilí a jak velké vize budeme muset vynaložit, aby se nám podařilo trvale osídlit například Měsíc? Nejen o tom všem si budeme povídat s popularizátorem kosmonautiky a šéfredaktorem webu kosmonautix.cz/ Dušanem Majerem. Za svoji plodnou činnost obdržel několikrát cenu Akademie věd České republiky za popularizaci vědy 😊

Exkurze do vesmíru – hosté

Tak výjimečný dokument, kterým bezesporu je dílo Johna D. Boswella Exkurze do vesmíru, si zaslouží víc než jen film. Po všech festivalových projekcích bude následovat beseda s odborníky k tématu. Jejich výčet a téma besed / přednášek vidíte níže. Další hosty budeme postupně doplňovat.


Praha 30.9. 17:30: Tomáš Petrásek (začátek filmu v 17:00), vstupenky

Ve vesmíru nejsme sami, kolem Slunce obíhá přece nám dobře známých osm planet. Navíc v současné době známe také planety, které obíhají cizí vzdálené hvězdy, tzv. exoplanety. Jak takové světy mohou vypadat, jak hluboko sahá fantazie přírody a je tam dokonce život? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět s Tomášem Petráskem, pracovníkem Fyziologického ústavu AV ČR a Národního ústavu duševního zdraví. Ve svém volném čase se věnuje popularizaci astronomie a astrobiologie, kterou od roku 2015 také přednáší na Univerzitě Karlově.


Brno 3.10. 19:45: Marek Skarka (začátek filmu v 19:15), vstupenky

Exoplanety jsou všude ve vesmíru, momentálně jich známe přes 5500, ale prostřednictvím čím dál více výkonnějších přístrojů bude objevů raketově přibývat. S doktorem Markem Skarkou z Astronomického ústavu AV ČR si budeme povídat o tom, co vše již o objevených exoplanetách víme, jaké mají velikosti, jaké podmínky na nich panují a zdali by například na nich mohli být objeveny známky života. Marek Skarka se věnuje hvězdným pulzacím, dvojhvězdám s pulzující složkou a samozřejmě v neposlední řadě pozorováním exoplanetárních kandidátů.


Hradec Králové 3.10. 17:00: Martin Cholasta (začátek filmu v 16:30), vstupenky

Exoplanety jsou planety, které obíhají kolem jiné hvězdy, než je Slunce. První potvrzená exoplaneta byla
objevena před více než 30 lety, v současnosti jich známe již přes 5500, a to především díky vesmírnému
teleskopu Kepler. Ukazuje se, že exoplanety jsou velice běžné a podle současných relevantních odhadů
může v naší Galaxii ve skutečnosti existovat až kolem 100 miliard (!) obyvatelných planet podobných
Zemi. O těchto velice zajímavých objektech se mnohem více dozvíte od Martina Cholasty, odborného
pracovníka Hvězdárny a planetária v Hradci Králové a také člena České astronomické společnosti.

režisér filmu Astronaut Nicolas Giraud přiletí na Future Gate

Máme velkou radost , že na festival přijal pozvání i francouzský herec, režisér a scenárista Nicolas Giraud, který v Praze na Future Gate představí svůj film Astronaut. Jako herec ztvárnil role například v trháku 96 hodin, romantickém dramatu Co den dluží noci nebo dramatu Dopisy z fronty. Film Astronaut je druhým celovečerním snímkem. Za jeho krátký film Weaknesses byl oceněn na filmovém festivalu v Cannes 2009. 👩‍🚀Můžete se těšit na Q&A po projekci filmu, který uvedeme v soutěžní sekci, dne 28.9. Vstupenky v prodeji na pokladnách kin nebo online.

Star Wars už dnes

Ještě než spolu vyrazíme na cestu do hlubokého vesmíru (ručníky sebou!👍), tak vás zveme na dnešní Star Wars WarmUp v Kasárnách Karlín, kde vás čeká bohatý nejen filmový program!


17:00 opening – potkejte se s cosplayery z @The Rebel Legion – Lion Base 🦸‍♂️ Czech Garrison 501st Legion 🦹‍♂️, navštivte festivalový stánek, kde rovněž zaregistrujete svůj tým na pub kvíz✍️

18:00 start tématického pub kvízu v „garáži“ 🧑‍🎓

20:00 🎥projekce filmu Hvězdných válek ep.6 Návrat Jediů🤩… ale ještě předtím vylosujeme jednoho šťastlivce, který si domů odnese Playstation 5🎮 od Smarty.cz

22:00 DJ SODA 🎧


Důležitá informace na konec… osoby, které dorazí v kostýmu, obdrží poukázku na welcome drink🍺 v určité hodnotě na baru!

Těšíme se na vás, ať vás síla provází!

Vstupenky v prodeji na ➡️ https://bit.ly/KK_futuregate

OSLAVA 10. VÝROČÍ FESTIVALU

10. výročí festivalu si zaslouží pořádnou oslavu. O státním svátku 28. září se potkáme už v 16 hodin společně s početnou cosplay komunitou a adekvátně sestavenou posádkou djs v baru Never Enough. Můžete si udělat fotku s vaším oblíbeným hrdinou nebo padouchem, a ten kdo přijde v kostýmu dostane welcome drink zdarma. Průvod cosplay vyrazí po 17 hodině do Lucerny, kde od 18. hod čeká na účastníky křest grafického románu Matyáše Namaie a od 19. hodin sci-fi pub kvíz o super ceny. Přijďte a užijte si vesmírnou oslavu Future Gate.


28. 9. PROGRAM OSLAVY
16:00 Setkání s cosplay / Never Enough

16:00 – 22:00 Never Enough / Djs Eva Falt, Yakobi Narubi, Efectiv, Grafik, Soda

17:00 průvod do Lucerny
18:00 Křest komiksu Černobyl pár atomgradu / Kavárna Lucerna
19:00 Sci-fi pub kvíz / Kavárna Lucerna
22:00 Dj Soda & guest / Kavárna Lucerna

MICHAEL IRONSIDE HOSTEM FUTURE GATE FESTIVALU!

To, že bude na festivalu k vidění Hvězdná Pěchota a Scanners není jen tak, jelikož po projekcích na vás čeká i Q&A se samotným protagonistou obou snímků… Je nám nesmírnou ctí vám představit hlavního hosta 10.ročníku festivalu Michaela Ironsida! Ten na festivalu převezme cenu za přínos žánru science fiction a zodpoví vaše otázky jak v Praze i Brně! Těšíme se na vás!

Drawci: Character Design Challange

Praha 30.9. 20:00 Kavárna Lucerna, zdarma

Druhá akce Drawců bude menšího formátu a to doslova. Ilustrátoři budou mít 10 minut a formát A3 na nakreslení známé i neznáme postavy nebo charakteru z filmu. Kol bude víc a vy budete hlasovat o nejlepším ze všech soutěžících. Vzniklá díla se po skončení akce budou rozdávat. Máte jedinečnou šanci získat unikátní výtvor.

Česko ve vesmíru

Praha 26.9. 18:00 Kino Lucerna, vstupenky


Česká republika minulý rok během pouhých dvou týdnů získala dva potenciální astronauty. Oba dva čekají na svou vysněnou misi do vesmíru, na Mezinárodní vesmírnou stanici a dokonce výpravu kolem našeho Měsíce. Prvním z nich je stíhací pilot Aleš Svoboda, tím druhým je český umělec Yemi A.D. Co za dovednosti museli prokázat, aby se stali astronauty? Co vše je čeká na jejich misi? A jaká nás vlastně čeká budoucnost pilotovaných letů a turistiky do vesmíru? To vše se dozvíte 26. září od 18 hodin v kině Lucerna v rámci panelu DVTV Česko ve vesmíru.

Drawci battle

Praha 27.9. 16:00 Pasáž Lucerna, zdarma

Raw Art Wrestling – RAW analog – je originální exhibice uprostřed pasáže Lucerna, kde výtvarníci budou naživo malovat před zraky kolemjdoucích a návštěvníků. 6 ilustrátorů, plátna s časovým limitem 120 minut. Barva bude stříkat, tak koukejte dorazit. Výsledná díla se pak budou dát vydražit ve speciální aukci. Tématika bude samozřejmě filmová a hlavně sci-fi!

Fuck Up Night

Praha 25.9. 19:00 Kino Lucerna, vstupenky

Fuck Up Night meats Sci-fi! Pojďte se s námi rozladit na festivalovou vlnu a nechte se oblažit průšvihy, co zažil Jan Spratek, popularizátor vesmíru z pražské hvězdárny a planetária, Leoš Kyša alias František Kotleta, legendární autor sci-fi bestsellerů, herec Jiří Hána, kterého znáte jako podlézavého tajemníka českého vesmírného programu v seriálu KOSMO, nebo Kamil Fila, známý filmový kritik.


Brno 3.10. 19:00 Hvězdárna a planetárium Brno, vstupenky

FuckUp Night má podtitul Sci-Fi Special. Pojďte se s námi rozladit na vlnu sajnsfykšn a nechte se oblažit průšvihy, co zažil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek, Dušan Majer z Kosmonautix.cz, spisovatelka Klára Smolíková a další hosté. Akci moderuje přední český expert na fuckupy, spoluzakladatel Vědy o selhání Tomáš Studeník.

Pražský filmový orchestr: Sci-fi & Muzikály

Praha 24.9. 20:00 Kino Lucerna, vstupenky

Pražský filmový orchestr letos svůj tradiční koncert sci-fi hudby zahraje už na začátku festivalu. Můžeme se těšit na opravdové skvosty: dvě poutavé skladby z filmu Metropolis, melodie z tajemného horroru Poltergeist, jemuž skladatel Jerry Goldsmith vtiskl nezaměnitelnou podobu, a dále motivy ze Star Wars, Star Treku a Supermana, které zaručeně nikdy nezklamou. Zastoupení muzikálových hitů Andrewa Lloyda Webera, Fantom Opery a Jesus Christ Superstar, tentokrát doplní ještě třetí, který milujeme snad všichni – Lví Král. O tohle nesmíte přijít.


Brno 14.10. 18:00 Hvězdárna a planetárium Brno, vyprodáno

Sál digitária brněnské Hvězdárny a Planetária se pro Smyčce PFO stal oblíbenou scénou a do Brna opět závítá v rámci Future Gate festivalu. Těšit se můžete na skvělý program plný vybraných perel. Samozřejmě se v něm objeví i premiéry, z nichž mnohé zajisté překvapí. Pokud chcete poznat filmovou hudbu z jiného úhlu, nenechte si koncert ve spojení s poutavou projekcí ujít!

ČERNOBYL: PÁD ATOMGRAMU

Věděli jste, že WildCat Films s Matyášem Namaiem stojí za dalším grafickým roménem Černobyl pád Atomgradu?☢️ A věděli jste, že tento román se bude křít na festivalu v Praze🍾? A věděli jste, že bude k dostáni i na festivalovém stánku díky Knihy Dobrovský?😱 No, tak teď už to všechno víte a stačí si jen zapsat datum 28.9. od 18 hod, Kavárna Lucerna. 🙂

STÁHNĚTE SI PROGRAM FESTIVALU V PDF

Skládačka s programem festivalu a anotacemi filmů je již na světě. Můžete si ji nyní stáhnout v PDF zde, anebo si ji brzy můžete vyzvednout v tištěné podobě ve festivalových kinech. Mrkněte, co všechno vás čeká. A že je toho letos hodně.

Sci-fi Pubkvíz

Praha  28.9. 19:00 Kavárna Lucerna  vstupenky
Brno  8.10. 19:00 kavárna kina Art  vstupenky
vstupné  60 Kč

Vydáváte se rádi do budoucnosti? Zajímají vás roboti? Máte své oblíbené mimozemské klaďasy, záporáky či roztomilé potvůrky? Pokud souhlasně kýváte hlavou, tak náš filmový sci-fi kvíz je přesně pro vás! Před účastí doporučujeme oprášit své znalosti a zavzpomínat jaké hity i propadáky jste viděli včera, před měsícem, před rokem či před 10 lety. Pak už stačí jen vymyslet název svého týmu, který může čítat maximálně 5 členů a přihlásit se na letošní filmový sci-fi kvíz v rámci festivalu Future Gate. Těšíme se na vás v krásné kavárně Lucerna.

PŘEDPRODEJ V ŠUMPERKU ZAHÁJEN

Další festivalové město spustilo předprodej vstupenek na 10. ročník Future Gate. V kině Oko se můžete těšit na výběr toho nejlepšího: zahajovací film letošního ročníku Generace F (předpremiéra), k tomu novinka White Plastic Sky v premiéře, totální kultovka Hvězdná pěchota, doplněno o krátké filmy od iShorts a diváckého hitu pro rodiny s dětmi Super Mario Bros. ve filmu. Vstupenky v prodeji na pokladně kina Oko nebo online zde.


13.10. 18:00 Krátké sci-fi filmy od iShorts (Short Sci-fi Films from iShorts) / 120 Kč

13.10. 20:00 White Plastic Sky / 140 Kč

14.10. 15:30 Super Mario Bros. ve filmu (The Super Mario Bros. Movie) / 120 Kč

14.10. 17:30 Generace F (The Pod Generation) / 140 Kč

14.10. 20:00 Hvězdná pěchota (Starship Troopers) / 140 Kč

Program zveřejněn, předprodej v Praze a Brně spuštěn

Filmový program jubilejního 10. ročníku je skutečně nabitý. Čekejte desítky filmů ve 20 filmových programem v 5 tematických sekcí. Navíc v Praze a Brně jsou již vstupenky na filmy v prodeji. Těšíte se? My strašně moc 🙂


A kromě filmů připravujeme ještě víc doprovodného programu než v předešlých letech. Letos to bude velké! 10*

Future Gate warm up: STAR WARS VI.

Nemůžete se dočkat festivalu a milujete Hvězdné války? Tak pro vás jsme připravili nadupaný warm up. Letos slaví Future Gate 🔟 let a VI. epozida Hvězdných válek zase 4⃣0⃣ ! Přijďte do letního kina Kasárny Karlín užít si velkolepý večer kultovní ságy. Čeká vás tématický pub kvíz, setkání s cosplay­ery z The Rebel Legion — Lion Base a Czech Gar­ri­son 501st Legion, fil­mová pro­jekce pod širým nebem (v pří­padě špat­ného počasí suchá vari­anta zajištěna) a after par­ty s hudeb­ním programem. Vstupenky jen 100 Kč v prodeji na GoOut. Doporučujeme si vstupenky zajistit včas, bude plno 🙂

Future Gate festival odkryl finální grafiku

Letošní jubilejní 10. ročník dostal finální grafiku a ta se sakra povedla. Již potřetí se vizuálu ujal světově úspěšný umělec Tomáš Müller známý svou slabostí pro sci-fi a pinbally 🙂 Tomáš famózně zpracoval letošní téma festivalu kolonizace vesmíru.

Finální podobu vizuálu vtiskl Matěj Brnický ze studia MiniMax.


Už brzy začneme odtajňovat filmy a další program 10. ročníku Future Gate Sci-fi Film Festival. Letos to bude velkolepé!

Host Oppenheimera: Dana Drábová

Když jsme přemýšleli, kterého hosta k této projekci přizvat, nenapadl nás nikdo jiný, než… Dana Drábová!


Jsme nesmírně rádi, že si přední česká ☢️jaderná inženýrka👩‍🔬 našla čas se akce se zúčastníi!Její prezentace proběhne ve velkém kinosále Kino Lucerna od 22:00 a mají na ní přístup všichni se zakoupenou vstupenkou na půlnoční projekci.


Vstupenky v prodeji na pokladně kina nebo online https://bit.ly/Oppenheimer_Premiera

FUTURE NIGHT: OPPENHEIMER | půlnoční premiéra

FUTURE NIGHT | OPPENHEIMER | CHRISTOPHER NOLAN | PŮLNOČNÍ PREMIÉRA | KINO LUCERNA


„Nyní se stávám Smrtí, ničitelem světů.“


Pokud Christopher Nolan natočí film, Future Gate u toho nemůže chybět. Režisér dnes už legendárních kasovních trháků představuje ve svém nejnovější snímku příběh Jacoba Roberta Oppenheimera, muže, který doslova změnil podobu světa. Muže, který stál za zrodem atomové bomby. Hvězdně obsazený film (Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Rami Malek, Josh Hartnett, Kenneth Branagh a další) nás zavede do zákulisí Projektu Manhattan – přísně utajovaného amerického vývoje atomové bomby za 2. světové války, který Oppenheimer vedl.


Zveme vás na první veřejně přístupnou projekci pod hlavičkou Future Night, která proběhne o půlnoci ze středy na čtvrtek, a kde opět nebudou chybět tematické dekorace, ani dárek ke každé vstupence. Projekci filmu bude navíc od 22:00 předcházet tématická přednáška. Film uvedeme v originálním znění na 35 mm filmovém pásu s českými titulky pod plátnem.


Program
22:00 přednáška /host bude oznámen později/
23:55 projekce filmu OPPENHEIMER


🎟 Vstupenky za 180 Kč v prodeji online nebo na pokladně kina Lucerna: https://bit.ly/Oppenheimer_Premiera

10. ROČNÍK FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVALU

filmová soutěž | legendy žánru I dokumenty | soutěž studentských filmů | zahraniční hosté | výstavy | workshopy | besedy | party


Vážení fanoušci a fanynky sci-fi,

letos s vámi oslavíme jubilejní 10. ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate, který vás vezme na pořádnou okružní jízdu napříč galaxií!
Čeká vás opět bohatý filmový a doprovodný program, zahraniční a tuzemští hosté a mnoho dalšího.
Jednotlivé body programu budeme postupně odhalovat, proto sledujte naše webové stránky a sociální sítě, ať vám žádný neunikne.

Těší se na vás celý tým Future Gate!


P. s.: Ručníky s sebou.


🚀 Praha 26. 9. – 2. 10. 2023
Brno 3. – 8. 10. 2023
Plzeň 11. – 12. 10. 2023
Šumperk 13. – 14. 10. 2023
Hradec Králové 20. – 21. 10. 2023