Novinky

změna termínu workshopu tvorby storyboardu

Je nám to moc líto, ale z organizačních důvodů musíme plánovaný workshop Kurta van der Basche přesunout na 11. ledna.


🎟 Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.


Jste animátor, ilustrátor, storyboardista a nadšenec do filmu? Právě pro vás je určen workshop velmi úspěšného storyboardisty Kurta van der Basche. Že neznáte jeho jméno? A co filmy “Hvězdné války: Poslední z Jediů”, “Jupiter vychází”, “Jurský svět: Zánik říše”, “Assassin’s Creed”? Na těchto všech blockbusterech a mnohých dalších skvělých filmech Kurt pracoval. A na Future Gate máte příležitost zúčastnit se jeho workshopu a přiučit se, jak se storyboardy dělají v první lize. Workshop bude probíhat v českém jazyce. 


Praha 8.12. 17:00 Opero (sál Otakar)
Vstupné: 100 Kč (předprodej na GoOut)


Podrobné informace
– Workshop proběhne v úterý 11. ledna od 17:00 do 20:00.
– Kapacita je omezena pro 12 osob.
– Pro koho je workshop určen: zájemce by měl mít zájem o film a být ilustrátorem nebo animátorem. Zkušenosti nejsou potřeba. Můžete být studentem anebo se pouze věnovat tématu ve svém volném čase.
– Co si přinést:vlastní notebook s nainstalovanou aplikací, ve které jste schopni vytvořit storyboard. Grafický tablet od firmy Wacom vám rádi zapůjčíme, ale samozřejmě, pokud máte vlastní, přineste si jej. – Covid-19 info: Stejně jako u jiných akcí je potřeba po příchodu na místo doložit platný negativní test, případně potvrzení o úplném očkování, či o prodělaném onemocnění covid-19. Děkujeme za pochopení.

Pavoučí teror – nový termín 12.12.

Vážení diváci, velice nás to mrzí, ale před pavouky se budeme muset zachránit až příští neděli 12.12. Náš organizační tým onemocněl 🤧 Vaše již zakoupené vstupenky zůstávají v platnost až do náhradního termínu. Děkujeme vám za pochopení a budeme se na vás těšit příště!

MATRIX RESURRECTIONS předpremiéra

MATRIX 4  💻💊😎
22. 12. 2021 Kino Lucerna | předpremiéra  🔵
🔴


V roce 2003 se v kinech objevil třetí díl legendární trilogie filmu Matrix. Letos se po 18 letech dočkáme pokračování! Zda se ale jedná o pokračování nebo jinou verzi reality, ve které se náš hrdina Neo pohybuje, to zatím ví jen režisérka Lana Wachowski. My se to brzy dozvíme a vy u toho nesmíte chybět!


22.12. od 20:30 se v kině Lucerna uskuteční další Future Night a vy víte, co to znamená. Dekorace, tématický dáreček pro všechny příchozí a hlavně předpremiéra filmu The Matrix Resurrections s (dechberoucím) Keanu Reevesem!

🎟 Vstupenky v prodeji online zde nebo na pokladně kina Lucerna.

KURT VAN DER BASCH: WORKSHOP TVORBY STORYBOARDU

Jste animátor, ilustrátor, storyboardista a nadšenec do filmu? Právě pro vás je určen workshop velmi úspěšného storyboardisty Kurta van der Basche. Že neznáte jeho jméno? A co filmy “Hvězdné války: Poslední z Jediů”, “Jupiter vychází”, “Jurský svět: Zánik říše”, “Assassin’s Creed”? Na těchto všech blockbusterech a mnohých dalších skvělých filmech Kurt pracoval. A na Future Gate máte příležitost zúčastnit se jeho workshopu a přiučit se, jak se storyboardy dělají v první lize. Workshop bude probíhat v českém jazyce. 


Praha 8.12. 17:00 Opero (sál Otakar)
Vstupné: 100 Kč (předprodej na GoOut)

Podrobné informace
– Workshop proběhne ve středu 8. prosince od 17:00 do 20:00.
– Kapacita je omezena pro 12 osob.
– Pro koho je workshop určen: zájemce by měl mít zájem o film a být ilustrátorem nebo animátorem. Zkušenosti nejsou potřeba. Můžete být studentem anebo se pouze věnovat tématu ve svém volném čase.
– Co si přinést:vlastní notebook s nainstalovanou aplikací, ve které jste schopni vytvořit storyboard. Grafický tablet od firmy Wacom vám rádi zapůjčíme, ale samozřejmě, pokud máte vlastní, přineste si jej. 

– Covid-19 info: Stejně jako u jiných akcí je potřeba po příchodu na místo doložit potvrzení o úplném očkování, či o prodělaném onemocnění covid-19. Děkujeme za pochopení.

PROXIMA /SPACE NIGHT/

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu.Zajímá vás život kosmonautů a kosmonautek a vesmír? 🙂 

 

Přijďte v sobotu 20. listopadu do pražského planetária na projekci filmu PROXIMA.


Před filmem bude 30 minutová tématická přednáška Jana Spartka „Co o vesmíru znát aneb Co vám o vesmíru ve škole neřekli„:

Každý z nás vyrůstal jinde a s jiným zázemím, ale fascinace vesmírem je zakořeněná snad ve všech bez rozdílu. Snění o tom, že i já jednou poletím do kosmického prostoru nám bylo ale často rychle překaženo. Jaká je ale realita a co by každý vesmírný snílek měl zaručeně znát?


PROXIMA | 20. 11. 18.00
Planetárium Praha 🪐
Vstup je volný 🎟


Projekce probíhá v rámci akce Czech Space Week 🚀

BEZPEČNOSTNÍ HROZBY 21. STOLETÍ | záznam besedy

Záznam besedy na YouTube


Hosté: brig. gen. Ing. Miroslav Feix, M.S., válečný veterán Mgr. Otakar Foltýn

Moderátor: Tomas Etzler

Brno 25.9. 17:30 Hvězdárna a planetárium Brno


Současný moderní svět se nám na první pohled jeví jako bezpečné místo k životu, většina z nás může svobodně existovat, rozhodovat se nebo cestovat. To ale neznamená, že nemůže dojít k narušení vyváženého společenského systému, který může být napaden širokým spektrem bezpečnostních hrozeb. Mezi reálné hrozby, kterým musíme čelit, patří například mezinárodní terorismus nebo šíření zbraní hromadného ničení. Jelikož roste naše závislost na informačních technologiích, můžeme dále čekat kybernetické útoky, zásahy do informačních systémů států a jim podobná nebezpečí. Úspěšně zabránit možným bezpečnostním hrozbám vyžaduje komplexní přístup, efektivní spolupráci a včasnou reakci.

Call for entries | FG22

Submissions to the festival’s competition in sections are officially open, the deadline being December 31, 2021. The films can be registered to the festival via the FilmFreeWay platform www.filmfreeway.com/FutureGate for free.

Future Gate Sci-fi Film Festival will take place in February 2022, opens the following sections:

 • International Competition – The competition of international feature-length science fiction film.
 • Students Competition This award is dedicated to young film makers till 30 years old or students from Czech and Slovak republic. The maximum running time of film in the competition is 20 minutes.

 • International Competition

  The competition of international feature-length science-fiction films. The minimum running time of film in the competition is 70 minutes. Film must be completed in the 24 months prior to the Festival, shot in any format, and classified as science-fiction genre in their broadest sense. The films must not have been released in the Czech republic yet. The Festival Jury confer the award to the Best Film. The audience vote for Audience Award.

  Students Competition

  This award is dedicated to young film makers till 30 years old or students. Film must be completed in January 1st, 2020 earliest, shot in any format, and classified as science-fiction genre in their broadest sense. Only films made in the Czech and Slovak republic can be submited. The maximum running time of film in the competition is 20 minutes. Festival Jury will choose 3 best films. The winner will receive the statuette and will be able to use the mention of the Future Gate Sci-fi Film Festival Best Student Film for promoting purposes of the film, including the official laurel stamp graphic design provided by the Festival. Also the authors of the best 3 films will receive a budget voucher in postproduction studios for their future-works.

  REGISTER YOUR FILM FOR FREE: www.filmfreeway.com/FutureGate

  Soutěž studentských filmů | FG22

  Festival Future Gate je největším festivalem sci-fi filmů v České republice, jehož devátý ročník proběhne 9. – 14. 2. 2022 v pražském kině Lucerna a následně v dalších městech v ČR i na Slovensku. V rámci právě uplynulého ročníku jsme úspěšně přivedli na svět novinku v podobě Soutěže studentských filmů, ve které mezinárodní porota ocenila tři krákté snímky.


 • Soutěž je určena pro studenty nebo mladé filmaře do 30 let, kteří mohou přihlásit jak své školní práce, tak vedlejší projekty.
 • Přijaty budou snímky hrané i animované v délce do 30 min.
 • Studenti mohou svá díla přihlašovat sami, ale přijaty budou i filmy nominované školou, nebo námi vybrané a oslovené.
 • Tématem je obecně sci-fi.
 • Festivalová porota vybírá snímky jak v hlavní kategorii Best Film, tak i Best Student Film.
 • Autoři nejlepších snímků (oceněny budou tři nejlepší) získají služby a jiné věcné odměny od partnerů soutěže, které mohou studentům pomoci v realizaci jejich dalších filmů. Nejlepší z nich získá i naši unikátní festivalovou cenu.
 • Filmy se budou promítat ve speciálním pásmu v rámci hlavní části festivalu v Praze a v Brně.
 • Vyhlášení vítězů proběhne o slavnostním večeru v Praze, kdy porota určí nejlepší film festivalu.
 • Do soutěže lze přihlásit filmy vyrobené po 1. lednu 2020.
 • Přihlašovat filmy je možné do 31. 12. 2021. Do tohoto data je možné poslat náhled vybraného snímku. Ze všech zaslaných filmů vybere tým Future Gate ty soutěžní a informuje jejich tvůrce a stejně tak i autory neúspěšných filmů.

  Technické specifikace pro dodání náhledu filmů:
  – Obraz: rozlišení 1920×1080
  – Zvuk: Stereo nebo 5.1
  – Formát: MOV či MPEG, např. s kodekem H264

 • Technické specifikace pro dodání filmu pro promítání v soutěži:

  – HD či 2K MOV či MPEG s kodekem H264 – min. datový tok 20Mb/s, zvuk stereo či 5.1
  – Film by měl být English friendly (tj. v anglickém jazyce nebo s anglickými titulky v obraze)
  – a obsahovat i české podtitulky ve formátu SRT, pokud film nebude v českém jazyce.

  Možnosti dodání filmu do soutěže:
  – Registrace, vyplnění formuláře a nahrání náhledového videa na  https://filmfreeway.com/FutureGate
  – Zasláním na nosiči (USB, externí harddisk). Poštovní adresu si lze vyžádat na anna@futuregate.cz

  Kino Výčep – Critters

  Společně s Výčepem Kabelovna jsme pro vás připravili nový filmový projekt. Svoje oblíbené sci-fi filmy si už nemusíte pouštět doma a potom na pivu vyprávět jak to bylo super. Zajdete si na pivo, koukněte se na film na plátně a pak u piva můžete filmový zážitek rovnou probrat. První snímek v řadě pod hlavičkou “ scifi legenda” je film Critters

  24. října od 19:00


  Výčep Kabelovna (Dělnická 191/27, Praha 7)


  Omezený počet vstupenek v prodeji (50 ks) za 130 Kč – vstupenky na GoOut.cz

  FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL 2021 / ON-LINE

  Letošní Future Gate zdaleka nekončí. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější filmy z letošního ročníku a ty si můžete pustit on-line. Ať už jste neměli čas přijít do kina nebo bylo některé z festivalových měst daleko, nyní máte možnost podívat se na filmy on-line ve videotéce SupremeXP.

   Podívejte se na podrobnosti zde.


  Program festivalu on-line

  21.10. Lapsis
  22.10. Sky Sharks
  23.10. Zrod Synthwave
  24.10. Utajení bohové
  25.10. Ve stínech
  26.10. Oeconomia


  Jak to funguje? 


  • Každý den bude zpřístupněn 1 film.
  • Můžete si jej spustit během 24 hodin, tedy od rána (00:01) do noci (23:59).
  • Cena zhlédnutí stojí 80 Kč.
  • Všechny filmy jsou v nabídce v původním znění, na výběr jsou české nebo anglické titulky. 
  • Pozor, některé filmy mají omezený celkový počet zhlédnutí, proto si raději kupte film v předstihu.

  Vzdělávací program Kyberšikana pro školy

  Milí pedagogové,


  pro Vás a Vaše žáky jsme připravili speciální program na téma kyberšikana. Skládá se z projekce filmu s názvem Kyberšikana a následné besedy s doc. JUDr. Janem Kolouchem, Ph.D. metodikem kybernetické bezpečnosti ze společnosti Cesnet.


  Film žákům atraktivní formou ukáže, co všechno vlastně kyberšikana je a že se jí i my všichni můžeme neúmyslně dopouštět. Následná beseda s Janem Kolouchem přinese aktuální informace a postupy, jak se kyberšikaně bránit. Termín programu si můžete sami zvolit. Projekce může proběhnout v kině Lucerna nebo online přímo u vás ve škole. Vstupné je 80 Kč. Zde si můžete stáhnout leták k programu s více informacemi o filmu.


  V případě zájmu o program se prosím ozvěte na:  andrej@futuregate.cz, 603 449 888


  Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro vědu, výzkum a vzdělávání, která zahrnuje počítačovou síť, výpočetní gridy, datová úložiště i prostředí pro spolupráci a nabízí širokou škálu služeb univerzitám, vědecko-výzkumným pracovištím i dalším institucím. Sdružení se zabývá také vlastním výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií a reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT. Sdružení CESNET klade velký důraz na problematiku bezpečnosti provozu sítí, služeb a ochrany uživatelů.


  doc. JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.
  Metodik kybernetické bezpečnosti

  Jan Kolouch dlouhodobě působí ve sdružení CESNET a současně přednáší na několika vysokých školách, kde je garantem předmětů jež se věnují problematice kybernetické kriminality a kybernetické bezpečnosti. Na řadě aktivit spolupracuje mimo jiné i se sdružením CZ.NIC a bezpečnostními týmy CERT/CSIRT.
  Těžištěm jeho odborného zájmu je problematika aplikovatelnosti práva a odpovědnosti za protiprávní jednání v kyberprostoru. Jan Kolouch se také věnuje dalším projektům a školením v oblasti kyberbezpečnosti, boje s kyberzločinem, ochraně uživatelů aj.

  DUNA [předpremiéra] – Future Night

  „Koření musí proudit…“

  Dlouho očekávaný film Denise Villeneuvea proudí do kin a my vám ho představujeme v půlnoční předpremiéře, která proběhne v kině Lucerna!


  Buďte první, kdo si tenhle velkofilm užije na stříbrném plátně!

  Kromě hvězdného obsazení (Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Jason Momoa atd) jsme pro vás připravili skutečně velkolepý večer! Tématická dekorace, drobný dáreček pro všechny příchozí a soutěž o zajímavé ceny!

  Na výběr budete mít jak klasickou projekci ve 2D ve velkém sále, tak 3D v malém sále.Vstupenky v prodeji online nebo na pokladně kina zde.

  Hlavně nezapomeňte, že ten kdo ovládá koření, ovládá i vesmír!

  Zrod Synthwave v Brně vyprodáno

  Čtvrteční projekce filmu ZROD SYNTHWAVE je v brněnském kině Art vyprodána. Nezoufejte, pokud nemáte již koupenou vstupenku. Šance vidět film ještě bude. V online editici festivalu Future Gate ve videotéce SupremeXP, již brzy.

  AKREDITACE JSOU NA POKLADNÁCH LUCERNY A ARTU

  Festivalové akreditace jsou k zakoupení na pokladnách kina Lucerna a Art. Na výběr jsou 2 varianty lišící se dárkem. K Future Pass (900 Kč) získáte malou dáček, když to k Future ID (1 400 Kč) získáte dárek i festivalové tričko. Všechny dárky budou k vyzvednutí na festivalovém stánku umístěném ve foyer kin během festivalu.


  Obě permanantky slouží jako vstupenky do velkých kinosálů v daném městě. Tedy v Praze do velkého sálu kina Lucerna; v Brně do velkého kinosálu Kina Art a na Hvězdárnu.


  Sezení v Lucerně a Artu je volné, s permanentkou si můžete sednou na jakékoliv sedadlo.

  Na Hvězdárně je pro držitele permanentek rezervována nejlepší řada v hledišti: 6. řada.

  Festival získal záštitu primátora Prahy

  Vážení návštěvníci letošního Future Gate Sci-fi Film Festivalu,


  dovolte mi Vás pozdravit a popřát, v souladu s tématem letošního ročníku, vysoce postapokalyptický zážitek. Pandemie covid-19 a nám odkryla mnohé o naší civilizaci, mimo jiné také to, že její základy nejsou tak stabilní, jak se nám mohlo dříve zdát. Jen díky nasazení obrovských kapacit a prostředků vše neskončilo globální katastrofou. Ale bohužel, kvůli lidské činnosti devastující přírodu a drancující zbývající zdroje můžeme v podobě globálního oteplování již teď vidět další jev s potenciálem učinit tuto planetu téměř neobyvatelnou. Doufám tedy, že i letošní Future Gate Sci-fi Film Festival přispěje k uvědomění si, že postapokalyptické scénáře nejsou jen vizí spisovatelů a scénáristů, ale mohou se stát realitou, která veškerou fantazii hravě překoná.


  Zdeněk Hřib

  primátor hl. m. Prahy


  Jaké potvrzení mít s sebou do kina?

  Zakoupením vstupenky se zavazujete, že při vstupu do kinosálu budete schopni předložit platný negativní test, případně potvrzení o úplném očkování, či o prodělaném onemocnění covid-19.

  • A) Mít u sebe platný negativní test (negativní POC, tzv. antigenní) starý nejvýše 72 hodin (lze prokázat potvrzením zaměstnavatele nebo ze školy o provedení testu) nebo negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní.

  • B) Prokázat se potvrzením o očkování přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.),

  • C) nebo potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19.

  Přesné a aktuální znění podmínky naleznete na oficiálním webu vlády ČR věnovaném onemocnění covid-19 zde.

  REŽISÉR FILMU DISTRICT 9 PŘIJEDE NA FUTURE GATE FESTIVAL

  Hlavním hostem letošního festivalu science fiction filmů a kultury Future Gate, který proběhne v Praze od 15. do 20. září 2021, bude kanadský režisér Neill Blomkamp. Tvůrce celosvětově úspěšných filmů District 9 nebo Elysium představí osobně v pražské části festivalu svou hororovou novinku Demonik a zúčastní se projekcí svých nejznámějších děl.


  Neill Blomkamp
  Režisér filmů District 9, Elysium a Demonik


  • Praha Lucerna / Velký kinosál 15.9. 21:00 District 9 + Q&A
  • Praha Lucerna / Velký kinosál 16.9. 21:00 Demonik + Q&A
  • Praha Lucerna / Velký kinosál 17.9. 16:30 Krátké filmy Neilla Blomkampa + Q&A
  • Praha Lucerna / Velký kinosál 17.9. 21:00 Elysium + Q&A

  Rodák z jihoafrického Johannesburgu, režisér a scénárista Neill Blomkamp, se ve věku 18 let přestěhoval do Kanady, kde začal svou kariéru výtvarníka vizuálních efektů ve filmu a televizi. Debutoval nenápadným sci-fi snímkem District 9 (2009), kterým upoutal pozornost nejen mezi fanoušky sci-fi a filmovými kritiky, ale i oscarovou porotu. Nominaci ve čtyřech kategoriích sice neproměnil, odnesl si ale Zlatý glóbus za nejlepší scénář. Po mimořádně úspěšném startu natočil velkorozpočtové americké sociální sci-fi Elysium (2013), do kterého obsadil Matta Demona, dva roky poté akční sci-fi Chappie (2015). Po šestileté celovečerní pauze Blomkamp tvoří intenzivní duchařský horor a napínavý sci-fi thriller Demonik (2021). Od roku 2015 vyvíjí experimentální filmy pro své nezávislé studio Oats Studios. Mezi nejvýznamnější díla patří Rakka (2017), Firebase (2017) a Zygote (2017).

  Filmový výběr festivalu Future Gate zveřejněn

  Na webu festivalu je již zveřejněn program filmů. Najdete mezi nimi filmové novinky, legendy žánru i dokumentární filmy. A není to ještě kompletní program. Máme pro vás jedno velikánské překvapení. 🙂


  Do hlavní festivalové soutěže letos dramaturgové vybírali z přihlášených rekordních 500 filmů. Výsledný finální výběr 5 titulů je žánrově pestrý a nabízí filmy z celého světa. Turecké komorní drama Ve stínech režiséra Erdema Tepegoze v hlavní roli s Numanem Acarem (Aladin, Spider-Man) je kritikou kapitalismu a atmosférou se odkazuje na román 1984 George Orwella. Velkolepá evropská koprodukce Utajení bohové je debutem španělského režiséra Chino Moyi. Film je potemnělou mozaikou několika lidských osudů, která diváka provádí různými kouty dystopické Evropy. V hlavních rolích Géza Röhrig (Saulův syn) a Johann Myers. Americký snímek Lapsis byl uveden na řadě světových festivalů a získal například hlavní cenu na festivalu v Bucheonu. Film je vtipnou parafrázou na současný globalizovaný svět a život on-line. Režisér Neill Blomkamp po sci-fi blockbusterech Elysium a Chappie okusil nový žánr. Hororová novinka s nadpřirozenými silami Demonik slibuje napínavou podívanou. Pátým soutěžním a zároveň zahajovacím filmem festivalu je francouzský snímek Poslední mise záhadného Paula W.R. Ambiciózní, vizuálně podmanivý debut režiséra a scenáristy Romaina Quirota reaguje na klimatické nebezpečí a představuje svět, kde většina volně žijících živočichů vyhynula, zásoby ropy, uhlí a plynu došly.


  Kromě soutěžní části festival nabídne sekci legend žánru a sekci dokumentárních filmů. První tvoří snímky, které zásadním způsobem ovlivnily vývoj science fiction. Pro postapokalyptický žánr to je především úspěšná série Šílený Max. První a druhý díl, letos slaví 40 let od svého prvního uvedení, budou na festivalu promítnuty jako mini-maraton za sebou. Dokumentární sekce nabídne kromě promítání vlastních snímků také diskuze na témata ekonomická nerovnost, vyčerpání zdrojů nebo jaderné hrozby. Ve výběru dokumentů je také snímek Vetřelec na jevišti. Film pojednává o skupině britských řidičů autobusů, kteří vytvořili divadelní adaptaci proslulého hororu Ridleyho Scotta Vetřelec.

  Future Gate Sci-fi Film Festival 2021

  Kvůli situaci s pandemií onemocnění Covid-19 je 8. ročník festivalu přesunut z ledna a února 2021 na zářijový termín. Doufáme, že situace bude příznivější a my budeme moci festival uspořádat v odpovídajícím rozsahu.

  Vzhledem k přesunutí festivalu prodlužujeme termín dodání filmů do soutěží. Nově je nutné film přihlásit do 31. července 2021

  Future Gate Sci-fi Film Festival 2021

  Praha: 15.-20. září 2021

  Brno: 21.-26. září 2021

  Šumperk: 2. říjen 2021

  Košice: 8.-10. říjen 2021

  Plzeň: 15.-16. říjen 2021

  Call for Entries

  Submissions to the festival’s competition sections are officially open, the deadline being July 31, 2021. The films can be registered to the festival via the FilmFreeWay platform www.filmfreeway.com/FutureGate for free.

  Future Gate Sci-fi Film Festival opens the following sections:

  • International Competition – The competition of international feature-length science fiction film.
  • Students Competition This award is dedicated to young film makers till 26 years old or students from Czech and Slovak republic. The maximum running time of film in the competition is 15 minutes.

  International Competition

  The competition of international feature-length science-fiction films. The minimum running time of film in the competition is 70 minutes. Film must be completed in the 18 months prior to the Festival, shot in any format, and classified as science-fiction genre in their broadest sense. The films must not have been released in the Czech republic yet. The Festival Jury confer the award to the best film. The audience vote for Audience Award.

  Students Competition
  New award is dedicated to young film makers till 26 years old or students. Film must be completed in January 1st, 2020 earliest, shot in any format, and classified as science-fiction genre in their broadest sense. Only films made in the Czech and Slovak republic can be submited. The maximum running time of film in the competition is 15 minutes. Festival Jury accompanied by experienced Czech guarantor will choose 3 best films. The winner will receive the statuette and will be able to use the mention of the Future Gate Sci-fi Film Festival Student Film Jury Award for promoting purposes of the film, including the official laurel stamp graphic design provided by the Festival. Also the autors of the best 3 films will receive a budget voucher in Prague postproduction studios for their future-works.

  REGISTER YOUR FILM: www.filmfreeway.com/FutureGate

  Soutěž studentských filmů

  Festival Future Gate je největším festivalem sci-fi filmů v České republice, jehož osmý ročník proběhne 15. – 20. 9. 2021 v pražském kině Lucerna a následně v dalších městech v ČR i na Slovensku. V rámci uplynulého ročníku jsme nově zavedli Filmovou soutěž, ve které byly oceněny nejlepší filmy na základě hlasování mezinárodní odborné poroty i diváků. Pro nadcházející ročník plánujeme rozšířit soutěžní sekci o Soutěž studentských filmů, která bude koncipována následovně:

  • Soutěž je určena pro studenty nebo mladé filmaře do 26 let, kteří mohou přihlásit jak své školní práce, tak vedlejší projekty.
  • Přijaty budou snímky hrané i animované v délce do 15 min.
  • Studenti mohou svá díla přihlašovat sami, ale přijaty budou i filmy nominované školou, nebo námi vybrané a oslovené.
  • Téma bude pro první ročník určeno jednoduše a to žánrem sci-fi.
  • Porota bude stejná jako v Hlavní soutěži, ovšem se svým garantem blízkým mladým a začínajícím filmařům.
  • Autoři nejlepších snímků (oceněny budou tři nejlepší) získají naši unikátní designovou cenu a dále služby či jiné věcné plnění od partnerů soutěže, které mohou studentům pomoci v realizaci jejich dalších filmů.
  • Filmy se budou promítat ve speciálním pásmu v rámci hlavní části festivalu v Praze a v Brně. Vítězné snímky uvidí diváci i na dalších projekcích pod hlavičkou Future Gate.
  • Vyhlášení vítězů proběhne při slavnostním zakončení festivalu v Praze.
  • Do soutěže lze přihlásit filmy vyrobené po 1. lednu 2020.
  • Přihlašovat filmy je možné od 1. 8. 2020 do 31. 7. 2021. Do tohoto data je možné poslat náhled vybraného snímku. Ze všech zaslaných filmů vybere tým Future Gate ty soutěžní a informuje jejich tvůrce a stejně tak i autory neúspěšných filmů.
   Technické specifikace pro dodání náhledu filmů:
   – Obraz: rozlišení 1920×1080
   – Zvuk: Stereo nebo 5.1
   – Formát: MOV či MPEG, např. s kodekem H264</br>
  • Technické specifikace pro dodání filmu pro promítání v soutěži:
   – HD či 2K MOV či MPEG s kodekem H264 – min. datový tok 20Mb/s, zvuk stereo či 5.1
   – Film by měl být English friendly (tj. v anglickém jazyce nebo s anglickými titulky v obraze)
   – a obsahovat i české podtitulky ve formátu SRT, pokud film nebude v českém jazyce.</br>

  • Možnosti dodání filmu do soutěže:
   – Registrace, vyplnění formuláře a nahrání náhledového videa na https://filmfreeway.com/FutureGate
   – V případě dotazů či potíží se obraťte na anna@futuregate.cz


  Přihlaš svůj film na www.filmfreeway.com/FutureGate