Zahraniční hosté

Chino Moya

V  Madridu narozený, v Londýně žijící, Chino Moya, přistupuje ke své práci multižánrově a kombinuje filmovou tvorbu, fotografii a psaní komiksů. Jeho krátké filmy, hudební videa a reklamy byly soutěžně uvedeny na festivalech po celém světě a získaly několik ocenění, včetně Cannes Lions. Moya režíroval hudební video Digital Witness pro zvěvačku St. Vincent, které bylo v roce 2014 zvoleno časopisem Rolling Stone jako jedno z 10 nejlepších hudebních videí a bylo uvedeno v časopise Times. Kromě své filmové práce Chino Moya právě vydal komiks Flat Filters a jeho poslední fotografická kniha, Monosodium Glutamate, má být vydána na konci roku. Na festivalu Future Gate v Praze a Brně Moya osobně uvede svůj celovečerní debut Utajení bohové.

Danielle Kummer

Danielle Kummer, narozená v severním Londýně, studovala film a média na univerzitě v Kapském Městě v Jižní Africe, posledních 8 let pracuje jako kameramanka a střihačka v Londýně na krátkých filmech a promo videích. Vetřelec na jevišti natočila společně s režisérkou Lucy Harvey, jde o jejich první celovečerní dokumentární film.

Marc Fehse

Marc Fehse je vystudovaný umělecký režisér se zaměřením na Film & Design.

Kvůli své lásce k pohyblivým a ne pohyblivým obrazům studoval design na Akademii výtvarných umění v Braunschweigu. Před bakalářským studiem strávil jeden semestr v Los Angeles, kde pracoval v různých společnostech a školách.

Po 20 letech práce v hudebním sektoru založil filmovou a designovou agenturu Marctropolis, realizující různé reklamní a hrané filmové projekty. Mezi její zákazníky patří Volkswagen, Siemens, Red Bull, ARD, ZDF, Universal, New Yorker a další. Mezi jeho vlastní filmové produkce patří „Sex, Dogz a Rock ‚n‘ Roll“, „Spores“, „The Power of Soul“, „Sky Sharks“.

K agentuře je připojeno vydavatelství, které úspěšně vydává audio knihy a rozhlasové hry.

Marc získal dvě ocenění Lionel Design Awards a jeho publikační tvorba byla několikrát oceněna jako nejlepší rozhlasová hra roku!

Před osmi lety založil žánrový filmový festival „Cinestrange“. Hvězdnými hosty posledních ročníků byli Dario Argento, Joe Dante, John Badham…