Hosté

Sandro Klopfstein

Společně s Johannesem Hartmannem natočili svůj první celovečerní film Šílení Heidi. Film byl fanoušky žánrových filmů velmi kladně přijat. Svědčí o tom řada ocenění ze zahraničních filmových festivalů především udělovanými samotnými diváky. Sandro se narodil v roce 1981 v Bernu ve Švýcarsku. Od roku 2007 režíruje videoklipy, reklamy a podílí se na řadě krátkých filmů. V roce 2010 spoluzaložil produkční společnost Decoy Films.

Před pražskou projekcí filmu Šílená Heidi proběhne se Sandrem krátký on-line rozhovor.

William Higo

Po pražské projekci filmu FEŤÁCI proběhne rozhovor on-line s režisérem filmu Williamem Higem. Jedná se o první celovečerní film tohoto anglického tvůrce, jehož tvorbu mohli diváci ocenit v povídkovém filmu World of Death (2016). Světová premiéra filmu FEŤÁCI proběhla na prestižním festivalu FrightFest. Projekce v Praze a Brně jsou jedny z prvních na světě. Rozhovor s režisérem bude probíhat pouze v anglickém jazyce.

Petr Janeček

Po projekci filmu HUESERA: SBĚRATELKA KOSTÍ v Praze čeká diváky stručná noční prezentace etnologa a folkloristy, autora série sbírek městských legend Černá sanitka, doc. PhDr. Petra Janečka, Ph.D. (Filozofická fakulta Univerzita Karlova). Představí nejzajímavější folklorní vyprávění na téma rodinných vztahů. Moderní městské legendy, démonologické pověsti, duchařské příběhy a další kolektivní vyprávění z celého světa s důrazem na české a slovenské prostředí posledních desetiletí ukazují nesamozřejmost pokrevního i sociálního příbuzenství a jeho časté tragické implikace. Název přednášky je (Po)krevní pouto: matky, děti a přízraky v moderní mytologii.