* * *

Competition

* * *
SOUTĚŽ SKONČILA 
Všem velmi děkujeme za účast v soutěži k filmu Marťan. Ze správných odpovědí jsme vylosovali 2 výherce:

1. Vladimír Ctibor – vyhrává kšiltovku a placku Ares, volnou vstupenku na předpremiéru Marťana 30.9. od 23:00 v Bio Oko.
2. Tomáš Meiser – vyhrává knižní předlohu Andyho Weira, placku Ares a volnou vstupenku na předpremiéru Marťana 30.9. od 23:00 v Bio Oko.
Výherci budou informováni emailem.

Pokud jste nevyhráli, tak netruchlete a přijďte na speciální předpremiéru filmu Marťan v pražském kině Bio Oko, kde film prožijete jinak: přeneseme vás na Mars, jako dárek dostanete Krabičku poslední záchrany pro opuštěné na Marsu, prvních 150 z vás získá placku anebo plakát k filmu, dále budete mít šanci vyhrát krásné dárky, a to nejdůležitější, v předpremiéře uvidíte nový film Ridleyho Scotta: MARŤAN.

Vám všem ještě jednou děkujeme za účast. Děkujeme též serveru Kosmonautix.cz za přípravu otázek. Správné odpovědi naleznete níže.

Future Night se rychle blíží. Abychom Vám trochu zpříjemnili čas zbývající do projekce Marťana, tak jsme pro Vás společně s portálem Kosmonautix.cz připravili vědomostní soutěž o krásné ceny. Šanci vyhrát má ten, kdo do pondělí 28.9. do 23:59 odešle na e-mail soutez@futuregate.cz správné odpovědi na otázky uvedené níže. Následující den vylosujeme 2 výherce. První získá kšiltovku a placku Ares a volnou vstupenku na speciální projekci Marťana v Bio Oko /30.9. ve 23:00/. Druhý výherce získá knižní předlohu Andyho Weira Marťan, placku Ares a rovněž volnou vstupenku. Ceny budou připraveny k vyzvednutí na pokladně Bio Oko od 30.9.
Nezapomeňte do e-mailu se správnými odpověďmi uvést celé jméno a e-mail.
OTÁZKY:
1. Jak se jmenuje aktuálně nejdokonalejší průzkumné vozítko brázdící povrch Marsu? Správná odpověď: Mars Science Laboratory – Curiosity
 
2. S kým spolupracuje Evropská kosmická agentura na projektu ExoMars, který má ověřit, zda na Marsu byl kdysi život? Ruská kosmická agentura ROSCOSMOC
 
3. Ve kterém roce odstartuje nové americké vozítko, které na povrchu zanechá kapsli se vzorky určenými pro návrat na Zemi? Rok 2020
 
4. Jak se jmenuje návrh společnosti SpaceX na upravenou loď Dragon, která by naplněná vědeckými přístroji přistála na Marsu a prováděla zde průzkum? Red Dragon
 

5. Jak se jmenuje nově vyvíjená americká raketa, která by jednou měla umožnit let lidské posádky k Marsu? Space Launch System (SLS)

Otázky připravil portál Kosmonautix.cz, který Vás již 3 roky informuje o aktuálním dění ve vesmíru a jeho dobývání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *