* * *

Festival

* * *

FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL 2019
„Svět není hračka“

PRAHA 27. 2. – 3. 3. 2019
BRNO 6. – 10. 3. 2019
PLZEŇ 13. – 14. 3. 2019
ŠUMPERK 16. 3. 2019

filmové premiéry | legendy žánru | dokumenty | seriálový maraton
zahraniční hosté | výstavy | workshopy | technologie | besedy | koncerty

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na stříbrném plátně v digitální kvalitě! Filmovou kolekci doplní tematické dokumenty a seriálový maraton, v Praze s významným zahraničním hostem (malá nápověda: málokdo tuší, jak vypadá od brady dolů). Téma letošního festivalu je životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky. Science fiction filmy přinášejí předzvěsti, varování, konce civilizace i naději – hranice mezi odhadem a fikcí je málokde méně zřetelná. Představíme vám nejen možné osudy naší domovské planety, ale samozřejmě i konání jejích obyvatel v solidním vesmírném měřítku. Příroda, ze které přežil jen název, postapokalyptické scénáře, mimozemský zásah nebo nečekaný technologický vývoj… co nám otevře oči? 🌍 🔮 ☄️

O LETOŠNÍCH FILMECH

Mezi novinky letošního ročníku patří film A.I. Rising – „Blade Runner po srbsku“. Komorní drama o astronautovi a andriodce, která mu dělá společnost během mezihvězdného letu. Druhou novinkou je psychologické drama Freaks. Malá Chloe nesmí vycházet z domu, protože je jiná a venku pro ni není místo. Když z domu uteče, zjišťuje, že to možná nebyl dobrý nápad. O tomhle napínavém filmu budete přemýšlet ještě dlouho. Maďarská novinka Lajko: Cigán ve vesmíru je bláznivou komedií o prvním člověku ve vesmíru. Tím může být maďarský pilot práškovacího letadla Lajos Serbán, který má být pokusným králíkem před startem Gagarina. Připravte se na raketu z kadibudky, matku bezmocně kroužící kolem Země, straníky a aparátčíky. Čtvrtou novinkou je snímek Prospektor, o rodině vesmírných lovců diamantů. Stojí především na podmanivém prostředí toxické lesní planety, která vznikla s minimem zvláštních efektů.

V sekci klasik uvedeme snímek Gattaca, vizuálně podmanivé psychologické drama o touze přetrhat pouta geneticky kastované společnosti. Druhou klasikou je Godzilla, a to ta úplně první, z roku 1954. Loutky, modely a černobílý děs z atomového nebezpečí. Film, který odstartoval kult, trvající dodnes. Třetí klasikou je Kovboj Bebop: Lovec odměn, vycházející ze stejnojmenného kultovního anime seriálu. Kromě zběsilé akce a vtipných hlášek v noirovém vesmíru má i jedinečný soundtrack.

Těšit se můžete na seriálový maraton kultovního Červeného trpaslíka, a to se speciálním hostem Normanem Lovettem, který ztvárnil roli palubního počítače Hollyho. Ten je také protagonistou snímku Zlouni z vesmíru – céčka, které se s divákem nemazlí. Pokud máte rádi klišé, přiznaně nešikovné efekty, drsné hlášky a megatuny bizáru, musíte film vidět. Stejně jako každý rok jsme pro vás ve spolupráci s iShorts připravili pásmo krátký sci-fi filmů.

V sekci dokumentů uvedeme Explore: Klíč k cestě na Mars, vzdělávací snímek o cestování sluneční soustavou. Dále film Elektronová mikroskopie, který vám představí historický vývoj a aktuální stav poznání v tomto oboru. Věříte svému počítači? se špičkovými hosty, jako je Elon Musk nebo Ray Kurzweil rozebírá budoucnost umělé inteligence a hrozby s ní spojené. Voyager: Hranice vesmíru je dokumentem nejen o jediných dvou sondách, které opustily naši sluneční soustavu, ale i o tom, co nám jejich senzory odhalily během jejich cesty. Uvidíte i dosud nezveřejněné záběry našich planetárních sousedů.

Rozhodně se máte na co těšit. Vítejte na Future Gate 2019!

O FESTIVALU

Future Gate je již v České republice plně etablovaný festival science-fiction filmu a kultury, jenž si za své 5-leté působení vytvořil silnou diváckou základnu nejen v řadách milovníků filmu. Festival každý rok představuje nejnovější tituly, doplněné o legendy žánru, dokumenty a seriálové maratony. Program je doplněn o besedy s filmovými tvůrci, kritiky, vědci a spisovateli. Naší ambicí je diváky nejen pobavit, ale zároveň jim zprostředkovat zážitek ze setkání s tvůrci, a vzdělávat na přednáškách v oblastech moderních technologií, vědy a literatury.

Aktuální informace v na Facebooku.

Pokud máte zájem o spolupráci – napište nám prosím na hello@futuregate.cz

O ORGANIZÁTOROVI

Organizátorem festivalu je nezisková organizace Future Gate. Ta se v rámci své činnosti sleduje novinky ze světa science fiction a plánuje je pravidelně zprostředkovat fanouškům žánru a široké veřejnosti. Cílem činnosti Future Gate z.s. je organizace filmových projekcí, přednášek a workshopů, které spojuje tématika filmu, science fiction a budoucích technologií.

FESTIVALOVÝ TÝM

Produkce: Andrej Štůla, Filip Schauer, Anna Švehelková
Filmový program: Kateřina Horáková, Denisa Nováková, Andrej Štůla, Filip Schauer
Doprovodný program: Zita Adamová, Josef Forman, Petr Dimov
Guest Service: Veronika Staňková
Moderátor: Martin Vaňo
Grafik: Marko Veselinović
Marketing, partneři: Filip Schauer, Andrej Štůla, Matěj Křístek
On-line marketing: Františka Blažková, Matěj Křístek
Pr: Adéla Brabcová
Překlady: Michaela Fiurášková
Web: Adam Véle
Festivaloví fotografové: Jana Křivánková, Michal Dědič

FESTIVAL DĚKUJE

Miroslav Táborský, Tomáš Krejčí, Kateřina Schauerová, Jonáš Ledecký, Ondřej Filgas, Martin Vodička, Bedřich Němec, Zuzana Václavová, Petr Šašek, Jiří Dušek, Milan Šimánek, Jana Glocarová, Kristína Malíková, Tomáš Fridrich, Kamil Navrátil, Jakub Halousek (Studio Anima), Jana Černá, Natálie Roubalová, Martina Zajacová a Hana Zajacová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *