* * *

Festival

* * *

FUTURE GATE SCI-FI FILM FESTIVAL 2020
THE CYBER REVOLUTION IS COMING

Praha 29.1. – 2.2.2020
Brno 5.2. – 9.2.2020
Šumperk 15.2. – 16.2.2020
Plzeň 3.4. – 5.4.2020

filmové premiéry | legendy žánru | dokumenty | seriálový maraton
zahraniční hosté | výstavy | workshopy | technologie | besedy | koncerty

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate ovládne neonový svět cyberpunku. Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje v pražském kině Lucerna 29. ledna 2020, poté se přesune do Brna. Sedmý ročník festivalu kromě premiérových snímků, klasiky a dokumentů přinese nově i soutěž žánrových novinek. Výchozím tématem filmové přehlídky je svoboda, vizuálním prostředkem k jejímu zobrazení se stane populární subžánr sci-fi: cyberpunk. Ozvěny festivalu se budou konat v Šumperku a Plzni.

“Cyberpunková kultura ve filmové produkci nastavuje zrcadlo moderní společnosti. Technika zde není využívána ku prospěchu jedinců, ale často zneužívána ke kontrole obyvatel, udržení rozdělení moci či korporátní hegemonie, tedy omezení osobní či společenské svobody. Ta se stala i letošním tématem festivalu. Chceme tak upozornit na aktuální i možné budoucí problémy související s moderními technologiemi a jejich možným zneužitím. Cyberpunk bude rezonovat ve vybraných filmech, přednáškách, školních projekcích i dekoracích. V doprovodném programu dáme prostor pro prezentaci konceptu smart cities. Festival tak dá šanci jednotlivým městům představit své koncepty a vize města budoucnosti.” říká pořadatel festivalu Filip Schauer.

FILMY

Novinkou 7. ročníku festivalu je soutěž filmových novinek. Soutěžit o hlavní cenu festivalu Future Gate budou celovečerní filmy, které tvůrci přihlásili nebo je vyberou dramaturgové festivalu. Vítěze zvolí tříčlenná mezinárodní porota složená z filmových tvůrců. Diváci budou moci hlasovat o Diváckou cenu. Kromě soutěžní části festival nabídne sekci legend žánru a sekci dokumentárních filmů. První tvoří snímky, které zásadním způsobem ovlivnily vývoj science fiction a zároveň mají vztah k tématu připravovaného ročníku. Dokumentární sekce nabídne kromě promítání vlastních snímků také diskuze na témata jako kyberbezpečnost, svoboda v on-line světě i biokybernetika.

Pražská a brněnská část festivalu bude zakončena symfonickým koncertem Pražského filmového orchestru. V repertoáru nebudou chybět nesmrtelné skladby z filmů Apollo 11, Vetřelec, Blade Runner, Hvězdné války a mnohé další. Koncert bude věnován zesnulému filmovému střihači Terrymu Rawlingsovi (Vetřelec, Blade Runner, Vetřelec3), který byl v roce 2016 hostem festivalu. Filmovou přehlídku již tradičně doplní besedy se zahraničními tvůrci, filmovými kritiky a hosty z různých oblastí vědy i kultury.

O FESTIVALU

Future Gate je již v České republice plně etablovaný festival science-fiction filmu a kultury, jenž si za své 6-leté působení vytvořil silnou diváckou základnu nejen v řadách milovníků filmu. Festival každý rok představuje nejnovější tituly, doplněné o legendy žánru, dokumenty a seriálové maratony. Program je doplněn o besedy s filmovými tvůrci, kritiky, vědci a spisovateli. Naší ambicí je diváky nejen pobavit, ale zároveň jim zprostředkovat zážitek ze setkání s tvůrci, a vzdělávat na přednáškách v oblastech moderních technologií, vědy a literatury.

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Pokud máte zájem o spolupráci – napište nám prosím na hello@futuregate.cz

O ORGANIZÁTOROVI

Organizátorem festivalu je nezisková organizace Future Gate. Ta se v rámci své činnosti sleduje novinky ze světa science fiction a plánuje je pravidelně zprostředkovat fanouškům žánru a široké veřejnosti. Cílem činnosti Future Gate z.s. je organizace filmových projekcí, přednášek a workshopů, které spojuje tématika filmu, science fiction a budoucích technologií.

FESTIVALOVÝ TÝM

Produkce: Andrej Štůla, Filip Schauer, Anna Švehelková
Filmový program: Kateřina Horáková, Denisa Nováková, Andrej Štůla, Filip Schauer
Doprovodný program: Zita Adamová, Josef Forman, Petr Dimov
Guest Service: Andrej Štůla
Moderátor: Martin Vaňo
Grafik: Marko Veselinović, Jakub Klíma
Marketing, partneři: Filip Schauer, Andrej Štůla, Matěj Křístek
On-line marketing: Františka Blažková, Matěj Křístek
PR: Adéla Brabcová
Překlady: Michaela Fiurášková
Web: Adam Véle
Festivaloví fotografové: Jana Křivánková, Michal Dědič
Školní projekce: Andrej Štůla

FESTIVAL DĚKUJE

Barbora Hacsi, Kateřina Schauerová, Kristýna Benešová, Tomáš Krejčí, Jonáš Ledecký, Michal Suchánek, Zdena Koryntová, Martin Vinš, Ondřej Filgas, Martin Vodička, Bedřich Němec, Zuzana Václavová, Jiří Dušek, Milan Šimánek, Jana Glocarová, Kristína Malíková, Tomáš Fridrich, Kamil Navrátil, Natálie Roubalová, Martina Zajacová, Hana Zajacová a taky všem divákům, kteří nám zachovávají přízeň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *