Roy Scarfo nám na v 60. letech 20. století ukázal vizi, jak bude lidstvo osidlovat cizí tělesa. Dnes lidstvo připravuje komerční lety do vesmíru a od kolonizace vesmíru nejsme daleko. Jsme rádi, že po projekcích filmu Za hranou zítřka přijali pozvání k povídání si k tématu odborníci na slovo vzatí.


Praha 1.10. 17:15 Tomáš Rousek (začátek filmu v 16:00), vstupenky

Miliony lidí sní o tom, jak by v budoucnu mohl vypadat náš život a výzkum přímo ve vesmíru. Nemusíme ale zůstávat pouze u snů, nacházíme se totiž v době, kdy se podobné futuristické představy pomalu ale jistě stávají realitou. O možných stavbách, a to například na Měsíci, si budeme povídat s pozemním a kosmickým architektem Tomášem Rouskem. Založil společnost XTEND DESIGN, která propojuje architekty a designéry, ale hlavně spolupracoval na misích k Měsíci, Marsu a asteroidům ve střediscích NASA.


Brno 4.10. 21:45 Dušan Majer (začátek filmu v 20:30), vstupenky

Osídlíme někdy náš blízký vesmír, budeme žít i někde jinde než pouze na planetě Zemi? Jak velké úsilí a jak velké vize budeme muset vynaložit, aby se nám podařilo trvale osídlit například Měsíc? Nejen o tom všem si budeme povídat s popularizátorem kosmonautiky a šéfredaktorem webu kosmonautix.cz/ Dušanem Majerem. Za svoji plodnou činnost obdržel několikrát cenu Akademie věd České republiky za popularizaci vědy 😊