Na co se dnes můžete těšit? 🤩

SOUTĚŽ STUDENSTKÝCH FILMŮ / 17:45 / kino Art

I letos se můžete těšit na kolekci toho nejlepšího co vytvořili začínající režiséři a režisérky v České a Slovenské republice.


HVĚZDNÁ PĚCHOTA + host MICHAEL IRONSIDE / 18:00 / legendární žánrový film / kino Art

Kultovní devadesátkové sci-fi s vesmírnými brouky dychtícími po lidských mozcích. Jako společenský komentář obstojí i dnes.FUCK UP SCI-FI NIGHT / 19:00 / Hvězdárna

Příběhy o tom, jak se to prostě a jednoduše …💩! Vyprávět bude ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek, Dušan Majer z Kosmonautix.cz, spisovatelka Klára Smolíková a další hosté. Moderuje spoluzakladatel Vědy o selhání Tomáš Studeník.


EXKURZE DO VESMÍRU / 19:15 / unikátní dokument / kino Art

Připojtejte se! Naše vesmírná loď se jmenuje Navis III a dopraví vás na jakékoliv místo v naší Galaxii, kde se nachází 200 miliard hvězd.


NEJDELŠÍ ODLOUČENÍ / 20:45 / dokument / kino Art

Izolace a téměř nulový sociální kontakt je pro astronauty a astronautky velkou zatěžkávací zkouškou – zvláště při devítíměsíční cestě na Mars. Tým psychologů připravuje posádku nejdelší vesmírné mise na bezprecedentní podmínky.


SCANNERS / 21:00 / kultovní body horor / kino Art

Jedince se schopností telepatie a telekineze si nechcete znepřátelit – právě naopak. Legendární kanadské sci-fi, co uvedlo hrůzy z hlavy Davida Cronenberga do mainstreamové kinematografie.