Třetí ročník festivalu svolal všechny hrdiny světa i dalekých vesmírů! Nedřímal i ve vás utajený hrdiny? Byl čas ho probudit! Začal festival Future Gate!
Ripleyová, vesmírný kadeřník Kenny nebo Rick Deckard - festival již třetím rokem umožňuje fanouškům science fiction potkat fascinující hrdiny i antihrdiny budoucnosti. Ti statečně bojují s technikou, mimozemšťany, časem a mnohdy hlavně sami se sebou. Hrdinství má zkrátka mnoho tváří. Přišli jste se na ty nejlepší podívat i na minulém festivalu sci-fi filmů Future Gate do Prahy a Brna. Jedinečnou atmosféru zajistily speciální dekorace a fanoušci v kostýmech svých oblíbených hrdinů. Čekali vás i tématické přednášky a besedy se zajímavými hosty.
Přišli jste na festival a poznali hrdiny budoucnosti!
Chceme také poděkovat magistrátu města Brna za finanční podporu a stejně tak i všem ostatním partnerům, bez kterých by se festival nemohl uskutečnit.
Hosté festivalu
Terry Rawlings
Známý britský filmový střihač a zvukový mistr Terry Rawlings bude hostem letošního festivalu. V Praze slavnostně festival zahájí a osobně uvede jedny ze svých nejlepších filmů: Vetřelec3 a Blade Runner. Terry Rawlings (1933), celým jménem Terence John Rawlings, pracoval na desítkách úspěšných filmů. Mezi ty nejznámější patří Vetřelec (Alien, 1979), Ohnivé vozy (Chariots of Fire, 1981), za který byl nominován na Oscara, Blade Runner (1982), Vetřelec3 (Alien3 1992) anebo Zlaté oko (Golden Eye, 1995). Spolupracoval s takovými režiséry jako jsou Ridley Scott, Martin Campbell, Hugh Hudson, David Fincher anebo třeba Joel Schumacher. Původně zvukový mistr, jehož mnohostrannost rozpoznal Ridley Scott a svěřil mu střih svého prvního studiové filmu. Vetřelec se stal kultovní ságou a jejich společná práce pokračovala na filmech Blade Runner a Legenda. Když David Fincher přijal režii třetího pokračování Vetřelce, logicky do svého týmu přijal i Terryho Rawlingse, a po dokončení měl pro něj jen slova chvály „Nejlepší střihači jsou alchymisté. Dávají dohromady kusy, které by samy nikdy nefungovaly. Měl jsem velké štěstí, že na svém prvním filmu jsem mohl pracovat s Terrym.“ Během své kariéry byl 5krát nominován na cenu Britské filmové a televizní akademie a jednou na Oscara. Loni mu byla udělena cena BAFTA za celoživotní dílo.
Jiří Walker Procházka
Jiří Procházka se narodil roku 1959 v Kutné Hoře. Maturoval na místním gymnáziu a poté si udělal počítačovou nástavbu v Mladé Boleslavi. Od roku 1982 žije v Praze. V letech 1982-1983 pracoval jako programátor ve VÚSE Běchovice. V letech 1983-1985 byl pomocným tiskařským dělníkem, v letech 1985-1988 pomocným skladovým dělníkem. Do roku 1989 se označoval za "permanentního vězně ČSSR, protože zde žil".[1] V letech 1989-1992 byl programátorem v LBD Praha, od roku 1992 je soukromým podnikatelem v oblasti software. Roku 1994 se oženil s Jitkou Matejzíkovou, se kterou má syna Ondřeje. Se science fiction a fantasy se seznámil díky Ceně Karla Čapka, která je od roku 1982 organizována Československým fandomem.