Bod obnovy

Představte si svět, ve kterém se nemusíte bát předčasné násilné smrti, protože vás díky zálohování vědomí vždy přivedou zpět k životu – máte na to totiž ústavní právo. Diskutované české sci-fi Bod obnovy nabízí víc, než jen působivý vizuál. Zjevně inspirován klasikami od Blade Runnera až po Minority Report natočil režisér Robert Hloz kvalitní krimi thriller se chytrou hlavní hrdinkou a zábavnou zápletkou. Nebojí se ale otevírat aktuální morální témata, jež bychom jako společnosti měli řešit – a dokazuje tak, že tuzemská žánrová tvorba ještě má naději vstát z popela.


Stvořitel

Uprostřed budoucí války mezi lidskou rasou a silami umělé inteligence se nachází Joshua (Washington), zocelený bývalý agent speciálních jednotek, který truchlí nad zmizením své ženy (Chan). Byl naverbován, aby vypátral a zabil Stvořitele, nepolapitelného architekta pokročilé umělé inteligence, který vyvinul záhadnou zbraň s mocí ukončit válku i existenci samotného lidstva. Joshua a jeho tým elitních agentů se vydává přes nepřátelské linie do temného centra území okupovaného AI jen aby zjistili, že zbraň, která má zničit svět, je AI v podobě malého dítěte.


Ježek Sonic 2

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno.


Super Mario Bros. ve filmu

Sourozenci Mario a Luigi sní o tom, že povedou nejlepší instalatérskou firmu v New Yorku, což jim zatím moc nevychází. Chuť jít do všeho po hlavě se jim nevyplatí ve chvíli, kdy vlezou do podezřele vypadající obří zelené trubky a pár vteřin nato se jí nekontrolovatelně řítí „kamsi“. Na druhém konci na ně čeká fantastický svět, jehož obyvatelé právě řeší dost podstatný problém. Ohavný ještěr Bowser, král jednoho ze zdejších království, se totiž rozhodl silou ovládnout všechny ostatní říše. V hledáčku má především Houbové království, jehož vládkyni, princeznu Peach, by si navíc rád vzal za manželku. Věčný smolař Luigi po své životní jízdě skončí právě v Bowserově spálené zemi, kde je okamžitě zajat jeho poskoky. To Mario má mnohem větší štěstí, protože království princezny Peach, kam dopadne, vypadá jako ráj nejen pro houbaře. Peach je navíc fajn holka bez princeznovských manýrů, a tak když se Mario dozví, jaké jí hrozí nebezpečí, okamžitě se jí rozhodne pomoci. Jenže když jste Super Mario, tak se žádných překážek nebojíte.


Starship Troopers Deadlock

Krátký akční fanouškovský film z universa Hvězdné pěchoty. Seznamte se s novými typy brouků, čelte novým nepřátelům, následujte malý oddíl mobilní pěchoty, abyste zachránili Zemi. Buďte svědky jedné speciální mise mobilní pěchoty.


Projekce 30.9. od 23:59 v Galerii Lucerna / vstup zdarma


Future Gate Naslepo

Máte rádi překvapení? Věříte dramaturgům kina, že vás dokáží příjemně překvapit?

Když přijmete naši hru a zkusíte „Bio Central Naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se vypravili. Zato budete mít jistotu, že zaplatíte přesně takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Předem totiž neplatíte nic. Po projekci pak dostanete možnost ocenit čerstvě nabytý zážitek částkou, kterou si sami určíte.

A ještě jednu jistotu máte – pokud přijdete a zjistíte, že jste promítaný film už viděli, vykompenzujeme vám takovou ztrátu času jedním pivem zdarma. Jdete do toho?