Za hranou zítřka je dokumentární film o životě jednoho z největších vesmírných umělců 20. století, jehož jméno zní Roy Scarfo (1926-2014). V 16:00 vás v Malém sále zavedeme do fantaskního světa tohoto futuristického ilustrátora. 🎨 Navíc po filmu se můžete těšit na besedu s kosmických architektem Tomášem Rouskem.


V 18:00 ve Velkém sále račte vstoupit do pokroucené mysli režiséra Eddieho Alcazara – za ruku vás při tom povede producent Steven Soderbergh. Film Nesmrtelní je jejich společné dílko, které nadchne fanoušky experimentálních bizárů i herečky Belly Thorne. Za změtí brutálních černobílých obrazů, v nichž nechybí se[ks], násilí ani zmutované nestvůry 👾, se skrývá ostrá kritika společnosti posedlé mládím a krásou, která fyzické vzezření člověka fetišizuje a staví jej nad všechny ostatní hodnoty.


Cameron Vale balancuje na hraně šílenství: jeho mysl sužují cizí hlasy a neustávající bzučení. 🐝 Patří totiž ke „scannerům“, tedy lidem se schopností telepatie a telekineze. 🔮💫Jeho zvláštní talent chce využít doktor Paul Ruth, a sice v boji s Darrylem Revokem, vůdcem ilegální teroristické organizace. Další legendou letošního festivalu je kanadský snímek Scanners, který promítáme ve 20:00 ve Velkém sále, a po filmu Q&A s hlavní hvězdou festivalu, Michaelem Ironsidem.